צפון קוריאה ניצחה את הוליווד: סוני ביטלה את יציאתו של "ראיון סוף" לאקרנים

האולפנים החליטו לא להוציא את הסרט, הלועג למנהיג צפון קוריאה, לאחר שבתי הקולנוע הגדולים ביטלו את ההקרנות עקב איומי ההאקרים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הרשויות בארה"ב צפויות להודיע בימים הקרובים כי צפון קוריאה עומדת מאחורי מתקפת הסייבר ששיתקה את המחשבים של אולפני סוני וגרמה להם לבטל את יציאת הסרט "ראיון סוף", כך אמר מקור המקורב לחקירת הבולשת הפדרלית (FBI).

רשויות החוק והמודיעין האמריקאיות אספו ראיות מספקות בכדי לקבוע בביטחון כי ממשלת צפון קוריאה אחראית למתקפה, אמר מקור אחר לבלומברג. עדיין לא ידוע איזה גוף במדינה ביצע את המתקפה או מימן אותה.

אתמול בלילה הודיעה סוני כי היא מבטלת את יציאתו של הסרט, שתוכננה לחג המולד, וזאת לאחר שרשתות בתי הקולנוע הגדולות בארה"ב הודיעו שאין בכוונתן להקרין אותו. בתי הקולנוע קיבלו את ההחלטה בעקבות איומים שפרסמו ההאקרים לפיהם יפגעו באנשים שיבואו לצפות בסרט, הלועג למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.

בן דמותו של הרודן הצפון קוריאני קים ג'ונג און, מתוך הסרט "ראיון סוף"צילום: צילום מסך, יוטיוב

הממשל האמריקאי אמר כי הוא שוקל מגוון אופציות לגבי תגובה על המתקפה. "אנחנו יודעים שעבריינים ומדינות זרות מנסים באופן קבוע להשיג גישה לרשתות של הממשל ושל המגזר הפרטי – הן בארה"ב והן במקומות אחרים", נאמר בהודעת המועצה לביטחון לאומי, אשר הוסיפה כי ה-FBI מובילה את החקירה. "אנחנו לוקחים מאוד ברצינות כל ניסיון לאיים או להגביל את חופש הביטוי של אמנים". 

צפו בטריילר לסרט:

תגובות