רונית דומקה
רונית דומקה

הקרן הפילנתרופית של המיליארדר וראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג הודיעה ביום שני כי ירושלים ותל אביב נבחרו להשתתף בתוכנית צוותי החדשנות (i-teams) שלה. התוכנית נועדה לשפר את יכולתן של העיריות ליישם גישות חדשות לשיפור חיי התושבים בעזרת חדשנות וניהול טוב של פרויקטים.

ירושלים ותל אביב נבחרו ביחד עם עוד 12 ערים בארה"ב, בהן לוס אנג'לס, ניו ג'רזי ובוסטון, לקבל את המענקים, אשר נעים בין 400 אלף דולר למיליון דולר בשנה למשך שלוש שנים. המענקים יאפשרו לראשי הערים להקים צוותי חדשנות שיפתחו גישות חדשות לסוגיות כמו דיור בר השגה, בטיחות הציבור, מימון תשתיות, שירות לקוחות ויצירת משרות.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ישתמש בצוות החדשנות שלו להתמקדות בעוני ופיתוח כלכלי, בעוד שראש עיריית תל אביב רון חולדאי יתמקד ביוקר המחיה והגירה לא חוקית, לפי התוכנית. "חדשנות מצליחה תלויה במידה רבה ביכולת לייצר רעיונות כמו גם ביכולת להוציא אותם לפועל – וצוותי החדשנות עוזרים לערים לעשות זאת", אמר בלומברג בהודעה. "יותר ויותר רשויות מקומיות ברחבי העולם נחושות לחדש, כך שאנחנו נרגשים לעבוד עם 12 ערים חדשות בארה"ב, ולהרחיב את התוכנית מעבר לגבולותינו לירושלים ולתל אביב".

זהו הסבב השני של מענקי צוותי חדשנות שמעניק בלומברג. בסבב הראשון השתתפו ערים כמו אטלנטה, שיקגו וממפיס. התוכנית זכתה להצלחה בין היתר בהפחתת מספר חסרי הבית באטלנטה, הפחתת שיעור הרציחות בניו אורלינס וצמצום הבירוקרטיה הכרוכה בפתיחת מסעדות חדשות בשיקגו. 

מייקל בלומברגצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker