שבוע אחרי שהגיעה לישראל – WeWork גייסה לפי שווי של 5 מיליארד דולר

החברה הצליחה להשלים בסך הכל את סבב הגיוס השני שלה שבו קיבלה 355 מיליון דולר והיא מתכננת לצאת בקרוב להנפקה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

הסטארט-אפ וויוורק (WeWork), שפועל בתחום השכרת המשרדים – בעיקר לתחום ההיי-טק – הצליחה לגייס 355 מיליון דולר בסבב גיוס לפי שווי של 5 מיליארד דולר, פורסם ב"וול סטריט ג'ורנל".

זהו רק סבב הגיוס השני של החברה, אחרי שבינואר 2012 קיבלה החברה שהחלה את דרכה רק ב-2010, השקעה של 6.85 מיליון דולר ממשקיע אנג'ל. לפי הדיווח, WeWork מתכוונת לצאת להנפקה ראשונה לציבור (IPO) בטווח של שנתיים או שלוש שנים.

WeWork הוקמה ב-2010 על ידי אדם נוימן והאדריכל מיגל מקלוי. החברה משכירה שטחי עבודה ליזמים, בעלי מקצוע עצמאיים וסטארט־אפים טכנולוגיים בבנייני משרדים מאובזרים היטב. בארבע שנות פעילותה WeWork צמחה בקצב אקספוננציאלי: החברה מחזיקה כיום 21 בניינים בכל העולם, שבהם רשומים כ–15 אלף מנויים. עד לאחרונה, פעילות החברה התמקדה בשוק האמריקאי ובעיקר 
בניו יורק, אך כעת היא מתרחבת למחוזות נוספים בארה"ב ומחוץ לה, כמו אוסטין, שיקגו, לונדון, תל אביב ואמסטרדם.

מתחם WeWork
מתחם WeWorkצילום: ענבל אורפז

על פי המידע שהתפרסם באחרונה ב"פורבס", בשנה הקרובה החברה צופה שתשלש את מספר החברים שמשתמשים במשרדיה, מ–14 אלף ל–46 אלף, ולהתרחב ל–60 מיקומים, לעומת 21 כיום ותשעה בלבד לפני שנה. החלל הראשון של WeWork נפתח לפני ארבע שנים בסוהו בניו יורק, ונפרש על שטח של 3,000 מ"ר. החברה תסיים את השנה עם שולי רווח תפעולי של 30% והכנסות שמוערכות ב–150 מיליון דולר. על פי התוכניות הנוכחיות של החברה, היא תגיע ב–2015 להכנסות של יותר מ–400 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker