יזם הנפט מארי אדוארדס: מחיר הנפט עלול לקרוס ל-30 דולר לחבית

בהמשך ישוב ויתייצבו ברמה של 70-75 דולר לחבית, מכיוון שהמחירים הזולים יגבירו את הביקוש, אמר יו"ר CNR, שהוא אחד מיזמי הנפט הגדולים בקנדה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

מארי אדוארדס, יו"ר חברת קנדיאן נצ'ורל ריסורסס (CNR) ואחד מיזמי הנפט הגדולים בקנדה, העריך כי מחיר הנפט הגולמי עלול לקרוס לרמה של 30 דולר לחבית בטרם ישוב ויתייצב ברמה של 70-75 דולר לחבית, דיווח העיתון הקנדי "פייננשל פוסט".

"המחירים עשויים לצנוח לרמה של 30 או 40 דולר לחבית", אמר אדוארדס ביום שישי. "המחירים כבר נפלו לרמה של 35 דולר לחבית בשנת 2008, לפרק זמן קצר מאוד".

"אינני מאמין שאם המחירים ייפלו כל כך נמוך, הם יישארו ברמה הנמוכה הזו לפרק זמן ממושך, מכיוון שבתגובה נהיה עדים לעלייה בביקוש ולתגובה גם בחזית ההיצע", המשיך אדוארדס. "השאלה הנכונה היא באיזו רמה המחירים יתייצבו, ורמה בסביבות 70-75 דולר היא כנראה לא רמה רעה להתייצבות לפרק הזמן עד שיהיה איזון רב יותר במונחי צמיחה בביקוש ותגובה מסוימת ברמת ההיצע".

צילום: רויטרס

אדוארדס אמר כי פרויקטים בתחום הנפט שכבר החלו, במיוחד פרויקטים לטווח ארוך להפקת נפט מחולות ביטומנים שבהם כבר הושקע הון, כנראה יימשכו. אולם אחרים עשויים להידחות עד שתתבהר התמונה לגבי עתיד מחירי הנפט.

עם זאת, לאורך זמן, השווקים יתאזנו מחדש מכיוון שמחירי נפט נמוכים יגבירו את הביקוש, הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker