פימקו ממשיכה להידרדר אחרי עזיבת גרוס: משקיעים נטשו עם יותר מ-100 מיליארד ד׳

5 מתוך 10 קרנות האג״ח עם הפדיונות הגדולים ביותר ב-2014 הן של פימקו, כשקרן הדגל שלה סבלה ממשיכות של יותר מ-75 מיליארד דולר תוך 10 חודשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פימקו, קרן ניהול האג"ח הגדולה בעולם שעברה טלטלה השנה עם עזיבת המייסד ביל גרוס, מאבדת גובה במהירות. הקרן, שמנהלת נכסים בסכום של קרוב ל-2 טריליון דולר, סבלה מתחילת 2014 ממשיכות שיא מצד משקיעים בסכום כולל של יותר מ-100 מיליארד דולר, כש-5 מתוך 10 קרנות האג"ח בעלות הפדיונות הגדולים ביותר הן של פימקו, לפי בדיקת "פייננשל טיימס". מהנתונים עולה כי מגמת הנטישה של משקיעים נמשכה גם לאחר עזיבת גרוס לפני כחודשיים. 

גרוס, מייסד פימקו ואחד מאנשי ההשקעות המצליחים בהיסטוריה בוול סטריט, עזב את החברה בספטמבר לאחר שורה של מחלוקות עם בכירים בקרן האג"ח ועל רקע "התנהגות בלתי יציבה בצורה גוברת" שהפגין באירועים שונים. גרוס בן ה-70, שכונה "מלך האג"ח", עזב את פימקו מספר חודשים לאחר פרישתו של המנכ״ל מוחמד אל עריאן עקב חילוקי דעות בין השניים. בעקבות המשבר בפימקו ותשואות נמוכות שהניבה החברה למשקיעים בשנתיים האחרונות, אלה העדיפו להעביר את כספם לקרנות ניהול אג״ח של חברות מתחרות, בהובלת וונגארד, מט-ווסט וגולדמן סאקס. 

כתוצאה מכך, קרן הדגל של החברה בניהולו של גרוס, פימקו טוטאל ריטרן (PTTRX), סבלה השנה ממשיכות שיא בסכומים של מיליארדי דולרים בחודש. עד חודש נובמבר משכו ממנה משקיעים בסכום כולל של 75 מיליארד דולר, לפי "פייננשל טיימס". מדובר בצניחה של יותר מ-30% בנכסי הקרן, שדורגה במקום הראשון ברשימת הקרנות עם הפדיונות הגדולים ביותר ב-2014 בפער ניכר משאר הקרנות בדירוג. עוד ארבע קרנות של פימקו מופיעות בעשירייה הראשונה, לאחר שמתחילת השנה משכו מהן משקיעים סכום של 29.8 מיליארד דולר.

למרות הביצועים המקרטעים של פימקו, לאחרונה פורסם בבלומברג כי גרוס ואל-עריאן זכו לבונוסים של מאות מיליוני דולרים בשנה שקדמה לעזיבתם. גרוס קיבל בונוס שנתי של לא פחות מ-290 מיליון דולר על שנת 2013, אף שקרן טוטאל ריטרן בניהולו הפגינה תשואות נמוכות ממרבית הקרנות המקבילות, ואל-עריאן העשיר את הונו ב-230 מיליון דולר. לפי בלומברג, הבונוס הכולל שהוענק ל-60 המנהלים הבכירים בפימקו בשנה שעברה הסתכם בכמעט 1.5 מיליארד דולר.

ביל גרוסצילום: בלומברג
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום