מנכ"ל אורקל לוקח חזרה את הבונוס לחג המולד שחילק לעובדי חברה שבבעלותו

חברת התעופה איילנד אייר שבבעלות המיליארדר דרשה מטייסיה להחזיר בונוס של 4,000 דולר בטענה כי חולק בטעות מוקדם מהמתוכנן

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

טייסי חברת התעופה איילנד אייר היו מאוד מרוצים כאשר קיבלו בונוס בסך 4,000 דולרים לכבוד חג המולד - לפחות עד שחברת התעופה דרשה מהם להחזיר את הכסף.

סוכנות הידיעות אי.פי דיווחה כי חברת התעופה, המפעילה קווים בין האיים השונים של הוואי ואשר נמצאת בבעלות המיליארדר לארי אליסון, מסרה כי חילקה בטעות את הבונוסים באוקטובר - מועד מוקדם מהמתוכנן.   

העיתון "הונולולו סטאר-אדוורטייזר" דיווח ביום שבת כי החברה מתכננת לקזז את סכום הבונוס ממשכורותיהם הבאות של העובדים. הבונוס חולק לכ-45 טייסים והסתכם בפחות ב-180 אלף דולר. הונו האישי של אליסון - הבעלים של איילנד אייר - מוערך בקרוב ל-50 מיליארד דולר.

טייסים שפדו את הבונוס יאלצו להחזיר את הכסף או לחילופין הסכום ינוכה מארבע משכורותיהם הבאות. בונוסים שהופקדו בתוכניות הפנסיה יוחזרו.

לארי אליסון, מנכ"ל אורקלצילום: אי–פי

חלוקת הבונוסים השגויה נבעה מהסכם לפיו הטייסים מקבלים בונוס 30 ימים לפני אספקתם של מטוסים חדשים לחברת התעופה. עם זאת, אספקת המטוסים החדשים נדחתה לאחר שהמנכ"ל החדש, דייב פלייגר, נכנס לתפקידו והורה לשכור יועצים חיצוניים כדי לגבש תוכנית לגבי עתיד צי המטוסים של החברה. לפי אי-מייל פנימי שהגיע לידי העיתון, פלייגר העריך כי גיבוש התוכנית לא יושלם לפני שלהי ינואר.

ברגע שיוחלט אלו מטוסים חדשים יירכשו, חברת התעופה תוכל לשלב את המטוסים החדשים בצי בראשית הקיץ, ואז ישולמו מחדש הבונוסים לעובדים.

איגוד הטייסים, במכתב לחבריו, שאל: מה הטעם להחזיר את הבונוסים, אם הם יחולקו בכל מקרה בהמשך? "תסבוכת ניהול החשבונות ודיווחים המס, יחד עם בזבוז זמן העובדים, פשוט אינם מצדיקים להחזיר את הכספים בזמן הזה, כאשר הם בכל מקרה שוב ישולמו בתוך זמן קצר", נאמר במכתב האיגוד.

מלבד החזרת הבונוס, העלאת שכר מתוכננת של 5% לטייסים אף היא תידחה בשל דחיית רכישת המטוסים החדשים, אמר סמנכ"ל התפעול של החברה, אד דיווידסון, לפי תכתובת פנימית.

חברת התעופה איילנד אייר רשמה הפסד מדי רבעון מאז רכישתה בשנת 2003 על ידי אליסון - מייסד ומנכ"ל ענקית התוכנה אורקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker