הבונוס השנתי של ביל גרוס - 290 מיליון דולר; אל-עריאן קיבל 230 מיליון דולר

השניים, שניהלו יחד את נכסי חברת ניהול הקרנות פימקו שאותה עזבו השנה, קיבלו את הבונוסים על תקופה של ביצועים חלשים של קרנות פימקו ומשיכות כספים מצד לקוחות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

פימקו, קרן האג"ח הגדולה בעולם, העניקה למנהלה לשעבר, ביל גרוס, שעזב אותה בספטמבר בנסיבות שנויות במחלוקת, בונוס שנתי בסך 290 מיליון דולר על שנת 2013 - שנה שבה קרן טוטאל ריטורן של פימקו, אותה ניהל גרוס עד להתפטרותו, רשמה ביצועים גרועים יותר ממרבית הקרנות המקבילות. כך לפי מסמכים שהגיעו לידי בלומברג.

מוחמד אל-עריאן, שניהל יחד עם ביל גרוס את נכסי פימקו ועזב את החברה בתחילת 2014 על רקע סכסוכים בינו לבין גרוס, קיבל בונוס שנתי של 230 מיליון דולר, לפי המסמכים.

לשם השוואה, חבילת השכר השנתית של לורנס פינק, מנכ"ל בלאקרוק, חברת ניהול הקרנות הגדולה בעולם, הסתכמה ב-22.9 מיליון דולר ב-2013, ושכרו של מייקל דיקמן, מנכ"ל אליאנץ - החברה האם של פימקו - הסתכם בתשעה מיליון דולר.  

המסמכים שהגיעו לידי בלומברג סיפקו הצצה נדירה לגודל חבילות השכר של בכירי פימקו, בתקופה שבה ביצועי הקרן המרכזית של החברה קרטעו ולקוחות החלו למשוך את כספם. הבונוס של גרוס שני רק לשכרם של קומץ מנהלי השקעות מיליארדרים דוגמת ליאון בלאק מאפולו גלובל מנג'מנט וסטיב שוורצמן מבלאקסטון.

ביל גרוס, לשעבר מנהל קרן פימקו טוטאל ריטורןצילום: בלומברג

גרוס, המשמש כיום כמנהל השקעות בקרן ג'אנוס, ואל-עריאן ניהלו יחד בפימקו נכסים בהיקף של כמעט שני טריליון דולר בשנת 2013. ביצועי קרן טוטאל ריטורן של פימקו היו גרועים מאלו של 65% ממקבילותיה בשנה שעברה, לאחר שבשנת 2012 עלו על ביצועי 90% מהקרנות המקבילות.  

קרן טוטאל ריטורן, אותה ניהל גרוס עד להתפטרותו, ניהלה נכון לאוקטובר נכסים בשווי 170.9 מיליארד דולר, זאת לאחר 18 חודשים רצופים של משיכות מזומנים מצד הלקוחות. מדובר על ירידה של 42% משיא של 293 מיליארד דולר שנרשם באפריל 2013.

לפי המסמכים שהגיעו לידי בלומברג, סך הבונוסים שהוענקו ל-60 המנהלים הבכירים בפימקו בשנת 2013 התקרב ל-1.5 מיליארד דולר.

"למרות שפימקו אינה נוהגת להגיב על דיווחים אודות שכר, הנתונים שסופקו לבלומברג אינם נכונים", אמר דובר פימקו, דן טרמן, אשר סירב לפרט מעבר לכך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker