מכירות אייפון 6 - החזקות מעולם; נתח השוק של אייפד נשחק

חדשות מעורבות לענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל: מכירות אייפון 6 ו-6 פלוס הן החזקות מעולם של דגמים חדשים, אולם הנתח של אייפד בשוק הטאבלטים התכווץ ל-22%

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חדשות מעורבות לענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל: מכירות דגמי הסמארטפון החדשים של אפל, אייפון 6 ו-6 פלוס, הן החזקות מעולם של דגמים חדשים, אולם בשוק מחשבי הטאבלט ממשיך להתכווץ נתח השוק של אייפד.

המכירות של דגמי הסמארטפון החדשים של אפל, אייפון 6 ו-6 פלוס, ב-30 הימים הראשונים לאחר יציאתם לשוק, היו חזקות יותר מהמכירות של כל דגם חדש קודם של אייפון, לפי סקר שערכה חברת המחקר קונסיומר אינטליג'נס (CIRP).

לפי הסקר, כמעט כל מי שרכש אייפון בחודש הראשון לאחר השקת הדגמים החדשים ב-19 בספטמבר, רכש סמארטפונים מדגמי אייפון 6 או אייפון 6 פלוס, והמכירות של דגמים אלו היוו כ-90% מכלל מכירות אייפון במהלך אותה התקופה. לשם השוואה, ב-30 הימים הראשונים לאחר השקתם בשנה שעברה של הדגמים הקודמים של אייפון, 5S ו-5C, היוו המכירות של שני הדגמים החדשים 84% מכלל מכירות אייפון.

צילום: אי-אף-פי

עם זאת, בשוק מחשבי הטאבלט נשחק נתח השוק של מחשבי אייפד של אפל. אפל אמנם המשיכה ברבעון השלישי של השנה להיות מובילת שוק מחשבי הטאבלט העולמי, עם נתח שוק של 22.3%, אולם נתון זה משקף ירידה לעומת נתח של 27% ברבעון השלישי של שנת 2013, לפי נתונים שפירסמה חברת המחקר סטרטג'י אנליטיקס. הנתח של סמסונג התכווץ ל-17.6% לעומת 20.2% ברבעון המקביל.

בה בעת, כלל מכירות הטאבלטים בעולם המשיכו לצמוח בקצב איטי ברבעון השלישי, וגדלו ב-6% בלבד לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ל-55.2 מיליון יחידות. שיעור הצמיחה היה זהה לגידול של 6% במכירות ברבעון השני, לאחר צמיחה של 17% ברבעון הראשון של השנה, וגידול של 33% במכירות בשנת 2013, לפי סטרטג'י אנליטיקס.

מערכת ההפעלה של אפל הפעילה 22% ממחשבי הטאבלט שנמכרו בעולם ברבעון השלישי, לעומת נתח של 72% של מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, ונתח של 5.7% של מערכת ההפעלה וינדוס של מיקרוסופט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker