אייפקס וביין נגד פטריק דרהי: הגישו הצעת רכש מתחרה עבור פורטוגל טלקום

חברות ההשקעה הפרטית הגישו הצעה גבוהה ב-50 מיליון יורו מזו שהגיש בעלי השליטה ב-HOT

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

חברות ההשקעה הפרטית אייפקס וביין קפיטל פתחו במלחמת הצעות רכש מול המיליארדר פטריק דרהי, בעלי השליטה ב-HOT, לאחר שהגישו הצעה משותפת בסך 7.075 מיליארד יורו (8.8 מיליארד דולר) עבור חברת פורטוגל טלקום, הנמצאת בבעלות חברת הטלפון הברזילאית Oi.

הצעת הרכש המשותפת של אייפקס וביין, שעל הגשתה הודיעה היום Oi, גבוהה ב-50 מיליון יורו מהצעת רכש שהגישה לפני שבוע אלטיס, חברת האחזקות של דרהי, עבור פורטוגל טלקום. מניית אלטיס יורדת ביותר מ-1% בבורסת אמסטרדם.

אלטיס כבר מחזיקה בבעלותה שתי חברות טלקום קטנות בפורטוגל, חברת הכבלים קבוויסאו (Cabovisao) וחברת אוני (Oni).

פורטוגל טלקום, לשעבר מונופול הטלקום הממשלתי של פורטוגל, עדיין מובילה בשוק הטלפון הקווי והפס הרחב בפורטוגל, עם נתח של 52% מהשוק. כמו כן, מחזיקה החברה בנתח של 41.5% משוק הסלולר במדינה במונחי הכנסות, מעט פחות ממובילת השוק וודאפון.

פטריק דרהיצילום: רויטרס

אלטיס תממן את הרכישה במזומן וחוב, לפי ההודעה שפירסמה בשני בנובמבר. בהודעה שפירסמה היום Oi על הצעת אייפקס וביין, לא נאמר איך בכוונת חברות ההשקעה הפרטית לממן את הרכישה.

הן הצעת הרכש של אלטיס והן הצעתן של אייפקס וביין, כוללות שני תשלומים של 400 מיליון יורו שיהיו תלויים בהכנסות ותזרים המזומנים העתידי. Oi רוצה להשלים את המכירה עד סוף השנה, אמרו לבלומברג מקורבים לעניין בחודש שעבר.

הצעת הרכש שהגישה אלטיס עבור פורטוגל טלקום באה עוד בטרם השלמת רכישת SFR הצרפתית מחברת ויוונדי תמורת 17 מיליארד יורו - הרכישה הגדולה ביותר של אלטיס עד היום. רכישת פורטוגל טלקום תהיה צעד גדול נוסף בהתרחבות אימפריית הטלקום של דרהי באירופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ