מה הסוד של האוניברסיטה עם הכי הרבה בוגרים מיליארדרים בעולם?

נשיא חברת המחקר Wealth-X מנסה להסביר מדוע יש לאוניברסיטת פנסילבניה 25 בוגרים מיליארדרים, בהם אילון מאסק, דונלד טראמפ וסטיבן כהן

סוכנויות הידיעות

אוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב דורגה בראש רשימת האוניברסיטאות בעולם עם מספר הבוגרים המיליארדרים הגדול ביותר, לפי דו"ח של חברת המחקר Wealth-X שפורסם לאחרונה.

מספר בוגרי תואר ראשון באוניברסיטת פנסילבניה שהפכו למיליארדרים הוא 25 - יותר מכל מוסד אחר בעולם - בהם יזם הטכנולוגיה אילון מאסק, מנהל קרנות הגידור סטיבן כהן ואיש העסקים דונלד טראמפ.

האוניברסיטאות היחידות שמאיימות על הבכורה של פנסילבניה הן הרווארד, עם 22 בוגרים מיליארדרים בהם מייקל בלומברג ומג ויטמן, ואוניברסיטת ייל, עם 20 בוגרים מיליארדרים.  

מה הסוד של אוניברסיטת פנסילבניה שהפך אותה לפס הייצור הגדול ביותר בעולם של מיליארדרים? נשיא חברת Wealth-X, דיויד פרידמן, הסביר בראיון לאתר "ביזנס אינסיידר" כי הסוד טמון בכך שהאוניברסיטה אינה ממוקדת לחלוטין בניתוב הסטודנטים שלה למגזרי השירותים הפיננסים או הטכנולוגיה.

צילום: Bloomberg

לדברי פרידמן, אף כי אוניברסיטת פנסילבניה מתהדרת בבית הספר לעסקים היוקרתי וורטון סקול, זהו אינו הגורם המרכזי לעושרם של בוגריה. "על פני השטח אני חושב שזה תורם לכך, אבל זה בהחלט לא הגורם העיקרי" למספר המיליארדרים הגבוה, אמר פרדימן.  

כך למשל, מלבד מיליארדרים מתחומי הטכנולוגיה והפיננסים דוגמת מאסק וכהן, נמנים על רשימת בוגריה המיליארדרים של אוניברסיטת פנסילבניה גם אנשים שעשו את הונם במגזרים אחרים, כמו למשל מעצבת האופנה טורי בורץ' או לאונרד לאודר, בנה של מייסדת אימפריית הקוסמטיקה אסתי לאודר. בוגר מיליארדר נוסף של האונברסיטה הוא רונלד פרלמן, שעשה את הונו מרכישות ממונפות.

אוניברסיטאות מפורסמות נוספות שדורגו ברשימת המוסדות עם מספר הבוגרים המיליארדרים הגדול ביותר שפירסמה Wealth-X, היו סטנפורד (מקום חמישי עם 14 בוגרים מיליארדרים), שעל בוגריה נמנים מייסדי גוגל, סרגיי ברין ולארי פייג', ואוניברסיטת קולומביה (מקום 17 ברשימה עם שמונה מיליארדרים, בהם יו"ר ברקשייר התאוויי, וורן באפט).

בין המוסדות שאינם מארה"ב ואשר להם הייצוג הגדול ביותר ברשימה בלטו אוניברסיטת מומביי בהודו (מקום שמיני עם 12 בוגרים מיליארדרים), ולונדון סקול אוף אקונומיקס בבריטניה ואוניברסיטת לומונוסוב במוסקבה, שדורגו יחדיו במקום ה-10 ברשימה עם 11 בוגרים מיליארדרים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker