גוגל תפצה אישה שצולמה עם חזה חשוף על ידי מצלמות סטריט וויו

אישה קנדית שישבה על מדרגות ביתה וצולמה על ידי מצלמות גוגל, גילתה לתדהמתה שבצילומי תצוגת הרחוב אפשר לראות חלק מהחזה שלה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית האינטרנט גוגל תאלץ לפצות אישה מהעיר מונטריאול בקנדה בגין פגיעה בפרטיותה, לאחר שצילום של האישה יושבת על מדרגות ביתה באופן שחשף חלק מהחזה שלה, הופיע בשירות תצוגת הרחוב גוגל סטריט וויו.

בית משפט במונטריאול פסק כי חברת גוגל תצטרך לשלם פיצויים בסך 2,250 דולרים למריה פיאה גרילו עקב הזעזוע והמבוכה שנגרמו לה לאחר שגילתה בשנת 2009 כי בצילום ביתה במאפיין סטריט וויו של שירות המפות של גוגל, היא נראית רוכנת קדימה באופן שחשף חלק גדול משדיה.  

הצילום, שצולם על ידי אחת מצי מכוניות מצלמות גוגל, אמנם טושטש על ידי גוגל באופן שמסתיר את פניה של גרילו, אולם שאר הצילום סיפק די מידע כדי לחשוף את זהותה. כעבור שנתיים, הגישה גרילו תביעה נגד גוגל בבית משפט בדרישה כי החברה תטשטש גם את שאר גופה, כמו גם את כתובת הבית ומספר לוחיות הרישוי של המכונית.

כמו כן, תבעה גרילו פיצויים בסך 45 אלף דולרים בגין נזק רגשי, ובכלל זה דיכאון ממנו סבלה עקב לעג מצד עמיתיה לעבודה בבנק בו היא מועסקת.

גוגל סטריט וויוצילום: יח"צ

גוגל הסכימה לטשטש חלק גדול יותר בצילום באופן שמסתיר לגמרי את גרילו ואת הבית שלה, אולם דחתה את הדרישה לשלם פיצויים בטענה כי גרילו היתה בשטח ציבורי, וכי בכל מקרה לא הוכח קשר כלשהו בין תקרית סטריט וויו לבין העקה הרגשית שממנה סבלה בהמשך.

השופט הסכים כי התקרית אמנם זעזעה את גרילו, אולם פסק כי לא היה קשר ישיר בין האירוע לבין התדרדרות מצבה הנפשי של גרילו. כמו כן, תהה השופט מדוע גרילו המתינה שנתיים בטרם הגישה את התביעה.

עם זאת, השופט גם דחה את טענת גוגל בסוגיות הצילום במרחב הציבורי, ואמר כי אנשים אינם מוותרים על זכותם לפרטיות רק מכיוון שהם נמצאים במקום שבו אחרים יכולים לראות אותם. הוא הורה לחברה לשלם לגרילו פיצויים בסך 2,250 דולרים בתוספת ריבית וכן הוצאות משפטיות בסך 159 דולרים.

הצילום המקורי של גרילו בגוגל סטריט וויו, כמו גם הצילומים המטושטשים, פורסמו השבוע בצהובון הקנדי "ז'ורנל דה מונריאל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker