אילון מאסק: בינה מלאכותית היא האיום הגדול ביותר על קיומנו

יזם הטכנולוגיה קורא לפיקוח ממשלתי ובינלאומי על התפתחות הבינה המלאכותית, כדי להבטיח "שאנחנו לא עושים משהו מאוד מטופש"

לוגו גרדיאן
גרדיאן

אילון מאסק, מייסד טסלה וספייס X, הזהיר בפעם השנייה בתוך חודש מפני בינה מלאכותית, והכריז עליה בתור האיום הגדול ביותר להישרדותו של המין האנושי.

מאסק אמר את הדברים לסטודנטים מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) במהלך ראיון שהעניק בכנס החלל AeroAstro שהתקיים במוסד האקדמי, בו דיבר על מדעי המחשב, בינה מלאכותית, חיפושים בחלל ויישוב כוכב הלכת מאדים.

"אני חושב שעלינו להיות מאוד זהירים בנוגע לבינה מלאכותית. אם הייתי צריך לנחש מהו האיום הקיומי הגדול ביותר שלנו, זה כנראה זה", אמר מאסק. "אני יותר ויותר נוטה לחשוב שצריך להיות פיקוח רגולטורי, אולי ברמה הלאומית והבינלאומית, רק כדי להבטיח שאנחנו לא עושים משהו מאוד מטופש".

אילון מאסקצילום: בלומברג

מאסק תיאר לאחרונה את השקעותיו בבינה מלאכותית כ"דרך לפקוח עין על מה שקורה", ולא במטרה לקבל תמורה על השקעת הון. "עם בינה מלאכותית אנחנו מזמינים את השד", אמר מאסק, והוסיף כי אלה שחושבים שניתן יהיה לשלוט בו משלים את עצמם.

מאסק אמר עוד כי יישוב מאדים הוא משימה חיונית לשינוי עתיד האנושות. "מה שחשוב הוא היכולת להקים ציוויליזציה בעלת יכולת קיום עצמי במאדים, ואני לא רואה שום דבר שנעשה בעניין מלבד ספייס X. אני לא רואה אף אחד אחר שאפילו מנסה", אמר מאסק.

מאסק הוא אחד המשקיעים הבולטים, לצד מייסד פייסבוק מארק צוקרברג והשחקן אשטון קוצ'ר בחברת Vicarious, שבכוונתה לפתח מחשב שיכול לחשוב כמו בנאדם, ועם רשת עצבית שמסוגלת לשכפל את החלק במוח ששולט בראייה, בתנועת הגוף ובשפה.

צילום: Bloomberg

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker