לוגו בלומברג
בלומברג

מנכ״ל ומייסד ווטסאפ יאן קום, שאפליקציית הסלולר שלו נרכשה השנה על ידי פייסבוק תמורת 22 מיליארד דולר, התנצל על התנהגות שהובילה להוצאת צו הרחקה נגדו ב-1996.

צו ההרחקה הוצא בפברואר 1996 בבית המשפט בסן חוזה, קליפורניה, לאחר תלונה שהגישה חברתו לשעבר על הטרדה. בתלונה פורטו שורה של מקרי הטרדה בין יוני 1995 לינואר 1996 שבהם טענה האישה כי קום איים עליה מילולית ופיזית, לפי מסמכי בית המשפט. כמו כן הוא מנע ממנה להגיע לקורסים בקולג׳ ושינה את גיליון הציונים שלה. 

״אני מרגיש שהייתי לא רציונלי והתנהגתי בצורה רעה אחרי שנפרדנו״, מסר קום בהודעה היום. ״אני מתבייש בצורה שבה התנהגתי, ומתבייש שההתנהגות שלי אילצה אותה לנקוט הליכים משפטיים. אני מתנצל עמוקות על מה שעשיתי״.

מייסד ווטסאפ, יאן קום, בברצלונהצילום: רויטרס

את האישה לא ניתן היה להשיג. אמה סירבה להגיב בשיחת טלפון עמה.

קום הצטרף מוקדם יותר החודש לדירקטוריון פייסבוק לאחר שהחברה השלימה את רכישת ווטסאפ. לקום בן ה-38 יש הון אישי של 7.4 מיליארד דולר, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. הוא בעל המניות הפרטי השלישי בגודלו בפייסבוק, אחרי צמד המייסדים מארק צוקרברג ודסטין מוסקוביץ׳. 

על פי החוק בקליפורניה, צו הרחקה מוענק אם אדם רוצה הגנה מפני אדם אחר שהוא סבור שמהווה עליו איום במובן של אלימות, מעקב או הטרדה חמורה. שופט מחליט אם האדם זקוק להגנה אחרי שראיות מוצגות בפניו והוא קובע את משך צו ההרחקה, לפי אתר הרשות השופטת של קליפורניה.

קום אמר שמה שקרה לפני 18 שנים לא משקף את מי שהוא כיום. ״במהלך השנים, חשבתי הרבה על התקופה הקשה ההיא בחיי״, אמר. ״יש לי הרבה חרטות ודברים שהלוואי והייתי יכול לחזור אחורה ולשנות, אבל גם עבדתי קשה וניסיתי לשפר את עצמי״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום