רווחי גולדמן סאקס קפצו ב-48% הודות לצמצום נתח ההכנסות לתשלום שכר

לראשונה זה חמישה רבעונים: עלייה בהכנסות הבנק ממסחר באג"ח, מט"ח וסחורות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הבנק האמריקאי גולדמן סאקס דיווח היום על רווח גבוה מתחזיות האנליסטים ברבעון השלישי של השנה, על רקע הקצאת נתח קטן יותר מהכנסותיו לתשלום שכר העובדים לעומת המחצית הראשונה של השנה.

הבנק רשם ברבעון רווח נקי של 2.24 מיליארד דולר, או רווח של 4.57 דולר למניה, זינוק של 48% לעומת רווח של 1.52 מיליארד דולר, או רווח של 2.88 דולר למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. תחזית האנליסטים היתה לרווח נמוך יותר של 3.21 דולר למניה.

זה הרבעון השני ברציפות שבו גולדמן סאקס עולה על תחזיות האנליסטים הודות לכך שזנח את התנהלותו המסורתית במסגרתה הקצה אחוז קבוע מההכנסות לתשלום שכר העובדים בכל אחד משלושת הרבעונים הראשונים של השנה, בטרם ביצע התאמות בסכום ברבעון האחרון של השנה. מנכ"ל הבנק, לויד בלנקפיין, מנסה להגביל את הוצאות הבנק על מנת להותיר את התשואה על ההון מעל לרמה של 10% בעודו ממתין לשיפור באקלים המסחר.

הכנסות הבנק בתקופה המדווחת הסתכמו ב-8.39 מיליארד דולר, גידול של 25% לעומת התקופה המקבילה, ומעל לתחזיות האנליסטים.

צילום: בלומברגצילום: BLOOMBERG

הוצאות שכר, ההוצאה הגדולה ביותר של הבנק, הסתכמו ברבעון ב-2.8 מיליארד דולר, או 33% מההכנסות, לעומת נתח של 35% ברבעון המקביל בשנה הקודמת. מספר אנליסטים צפו כי גולדמן יקצה ברבעון השלישי 43% מהכנסותיו לתשלום שכר, כפי שעשה בשני הרבעונים הראשונים של השנה.  

בתשעה החודשים הראשונים של השנה היווה היחס בין הוצאות השכר להכנסות 40%, לעומת 41% בתקופה המקבילה בשנת 2013.

התשואה על ההון (ROE), היחס בין התשואה של הבנק לבין ההון העצמי שלו אשר משקף את רווחיותו, היתה 11.2% בתשעה החודשים הראשונה של השנה, לעומת 11% בשנת 2013 כולה. גולדמן הגדיל את הדיווידנד הרבעוני למשקיעים בחמישה סנט ומסר כי ביצע רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 1.25 מיליארד דולר במהלך הרבעון.

הכנסות הבנק ממסחר באג"ח, מט"ח וסחורות הסתכמו ברבעון ב-1.98 מיליארד דולר, זינוק של 53% לעומת התקופה המקבילה - לאחר ארבעה רבעונים רצופים של ירידה בהכנסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker