טויוטה מחזירה למוסכים 1.75 מיליון מכוניות מחשש לדליפת דלק ובעיות בלימה

בין הדגמים שטויוטה מחזירה למוסכים נמנים טויוטה אוריס ולקסוס IS, LS ו-GS. טויוטה אמרה כי לא ידוע לה על נפגעים או תאונות מהתקלות האפשריות

בלומברג
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה בעולם, פירסמה קריאה לתיקון ל-1.75 מיליון מכוניות בכל העולם בשל חשש מתקלות במערכות הבלימה והדלק.

בין 10 הדגמים שלגביהם מתפרסמת הקריאה לתיקון נמנים IS, GS ו-LS של לקסוס והמשפחתית הקומפקטית טויוטה אוריס. החברה אמרה שהיא לא יודעת על נפגעים, תאונות או שריפות כתוצאה מהתקלות האפשריות.

זו הפעם הרביעית השנה שבה מפרסמת טויוטה קריאה לתיקון של יותר ממיליון כלי רכב על רקע הבהלה הכללית בענף הרכב מחקירות הקשורות בתקלות במכוניות. ג'נרל מוטורס החזירה למוסכים יותר מ-30 מיליון כלי רכב השנה בצפון אמריקה וטויוטה נאלצה להתמודד עם תשומת לב מוגברת לבעיות בטיחות בדגמיה אחרי שהחזירה למוסכים יותר מ-10 מיליון כלי רכב ב-2010-2009 בגלל בעיות הקשורות להאצה פתאומית.

טויוטה אוריסצילום: טויוטה

"אחרי הלקח שנלמד עם בקריאות לתיקון הקודמות בצפון אמריקה, טויוטה ממשיכה לדבוק במדיניות של קריאות יזומות לתיקון ושומרת על הדברים בשליטתה לפני שתתרחש תאונה רצינית", אמר טאקאשי אאוקי, מנהל תיקים במיזוהו. "אני לא חושב שהקריאה לתיקון תפגע בתדמית המותג או שתגרום לירידה במניות, בגלל שלא היו פציעות, הרוגים או תאונות".

בין היתר קוראת טויוטה לתיקון ל-802 אלף מכוניות מדגם קראון, קראון מג'סטה, נוח ווקסי שאינן נמכרות בישראל משנות הייצור 2007-2012 לצורך החלפת גומי איטום במערכת הבלמים שעשוי להיסדק ולגרום לנזילה של נוזל הבלם ולהפחתת היעילות. עוד קוראת החברה לתיקון לדגמי קראון, קראון מג'סטה, מארק X ולשלושה דגמי לקסוס, לצורך תיקון צינור דלק שעשוי לדלוף ולהוביל לשריפה

עוד קוראת החברה לתיקון ל-190 אלף מכוניות מדגם אוריס ורומיון (שאינו נמכר בישראל) ביפן מחשש לדליפת דלק אפשרית והגדלת הסיכון לשריפה.

בישראל, הקריאה לתיקון רלוונטית לבעלי לקסוס בלבד, מהדגמים IS, GS ו-LS. לתיקון ייקראו מכוניות שיוצרו בין ינואר 2005 לספטמבר 2010. בסך הכל, מדובר ב-851 כלי רכב. במוסך ייבדק איטום של חיישן לחץ הדלק, בשל חשש מנזילה אפשרית באספקת הדלק. בלקסוס אומרים כי לא דווחה אף תאונה בעולם בשל התקלה האפשרית. התיקון יימשך כארבע שעות, במוסכים מורשים של לקסוס. הודעות לנהגים יישלחו בדואר בימים הקרובים.

מתחילת השנה החזירה טויוטה למוסכים בארה"ב לבדה יותר מ-5.3 מיליון כלי רכב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker