אפל או גוגל: עם שווי של 119 מיליארד דולר - מי מובילה את טבלת המותגים?

העשירייה הראשונה ברשימת המותגים של אינטרברנד נחשפת ■ המותגים שרשמו את העלייה החדה ביותר בשווי שלהם: המותג אמזון עלה בשנה האחרונה ב-25%, אך העלייה של פייסבוק, שניצב במקום 29 מרשימה במיוחד - 86%

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

ייתכן שבמחלקת יחסי הציבור של אפל ירצו להשלים שעות שינה אחרי התקופה האחרונה, שבה עלה שם החברה לכותרות בהקשרים שליליים – החל מפרשיית הפריצה לשירותי הענן שלה, ועד לפרשיות הקשורות בבעיות באייפון 6 החדש כמו התקפלות המכשיר ומשיכה בשיער הלקוחות. אבל בכל מה שקשור לערך המותג, החברה האמריקאית מצליחה להוכיח שאין לה מתחרים רבים.

חברת הייעוץ אינטר ברנד של קבוצת אומניקום פירסמה השבוע את מדד שווי המותגים שלה, שממנו עולה כי אפל מובילה את רשימת המותגים זו השנה השנייה ברציפות וכי שווי המותג הגיע ל-118.9 מיליארד דולר – עלייה של 21%. גוגל, שנמצאת במקום השני רשמה עלייה צנועה יותר של 15%, ושווי המותג הגיע ל-107.4 מיליארד דולר. לפי אינטר ברנד, זו הפעם הראשונה שבה לשתי חברות יש שווי של יותר מ-100 מיליארד דולר.

במקום השלישי ניתן למצוא את קוקה קולה, שרשם עלייה צנועה יותר של 3% בשווי המותג לכ-81.5 מיליארד דולר. שווי המותג יבמ, שמכרה במהלך השנה את חטיבת השרתים שלה ללנובו, ירד ב-8% ל-72 מיליארד דולר. במקום החמישי ניצבת מיקרוסופט, ששווי המותג שלה עלה ב-3% ל-61 מיליארד דולר. אחריה ממוקמים ג'נרל אלקטריק, סמסונג, טויוטה, מקדונלדס ומרצדס שנועל את העשירייה הראשונה.

צילום: אלון מילשטיין

באינטרברנד גם הרכיבו רשימה של המותגים שרשמו את העלייה החדה ביותר בשווי שלהם: שווי המותג אמזון, שניצב במקום ה-15, עלה בשנה האחרונה ב-25%, אך העלייה של פייסבוק, שניצב במקום 29 מרשימה במיוחד - 86%. מותגים נוספים שרשמו עלייה חדשה בשווי הם: פולקסווגן, אאודי וניסאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker