נורווגיה היא המדינה שהכי כדאי להזדקן בה

ישראל עלתה למקום ה-18, אך דורגה נמוך בקטגוריות הפנסיה והסביבה

רונית דומקה
רונית דומקה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9
רונית דומקה
רונית דומקה

נורווגיה היא המדינה שהכי כדאי להזדקן בה, ואחריה שוודיה ושווייץ, כך לפי מדד איכות החיים לקשישים, אשר פורסם לרגל יום הקשיש הבינלאומי שחל אתמול.

ישראל עלתה למקום ה-18 בדירוג גלובל אייג'ווטש של ארגון HelpAge International, אשר בדק את רמת החיים של בני 60 ומעלה ב-96 מדינות בעולם. בשנה שעברה דורגה ישראל במקום ה-21. הנתונים לגבי ישראל מראים כי מצבם של הקשישים במדינה טוב מבחינת בריאות ויכולות אישיות, אך פחות טוב בכל הנוגע לפנסיה ולסביבה, והם מגיעים לאחר שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

בדו"ח גלובל אייג'ווטש, שצופה כי עד שנת 2050 21% מאוכלוסיית העולם תהיה מעל לגיל 60, נבדקו ארבעה תחומים: הכנסה, מצב בריאותי, יכולת אישית וסביבה (קשרים חברתיים, ביטחון פיסי, חופש אזרחי וגישה לתחבורה ציבורית). הדירוג נערך לפי נתונים של גופים בינלאומיים כמו הבנק העולמי, סוכנות הכלכלה והרווחה של האו"ם, ארגון הבריאות העולמי, ארגון העבודה העולמי, אונסק"ו וגאלופ.  

צילום: רויטרס

הקטגוריה שבה השיגה ישראל את הציונים הגבוהים ביותר (מקום 13) היתה של היכולות, אשר כוללת העסקה של קשישים ומצב השכלה. בקטגוריית הבריאות, שכוללת בין היתר תוחלת חיים, דורגה ישראל במקום ה-26.  בתחום הסביבה דורגה ישראל במקום ה-35, והקטגוריה שבה רשמה את הציונים החלשים ביותר היתה של ההכנסות, הכוללת פנסיות ותמ"ג לנפש, שם דורגה ישראל במקום ה-45.

במקום הרביעי בדירוג נמצאת קנדה, ואחריה גרמניה, הולנד, איסלנד, ארה"ב ויפן. במקום העשירי נמצאת ניו זילנד. במקום ה-96 והאחרון בדירוג – אפגניסטן. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום