קרן הפנסיה הגדולה בעולם מפסיקה להשקיע בקרנות גידור

קרן הפנסיה של עובדי הציבור במדינת קליפורניה תפסיק השקעה של 4 מיליארד דולר בקרנות גידור; לאחר המשבר הפיננסי, שמחק שליש מהונה, החלה הקרן לפעול להקטנת הסיכונים בהשקעות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

קרן הפנסיה של עובדי הציבור במדינת קליפורניה (Calpers) שבארה"ב מתכננת להעביר את 4 מיליארד הדולרים שהיא משקיעה בקרנות גידור לאפיקי השקעה אחרים, בטענה שהן יקרות ומורכבות מדי. 

ההחלטה להפסיק להשקיע ב-30 סוגי קרנות גידור אינה קשורה לביצועים של תכנית ההשקעה, אמר טד אליפולוס, המנכ"ל הזמני של הקרן. דירקטוריון הקרן, שבבעלותה נכסים בשווי 298 מיליארד דולר, לא החליטה עדיין איפה להשקיע את הכסף לאחר שתסיג השקעותיה, תהליך שיקח לדבריו כשנה. 

‫"הגענו למסקנה שנסיים את תכנית קרנות הגידור במטרה להקטין את המורכבות של התכנית ואת העלויות שלה, במיוחד בשל ההשקפה שלנו שלא נוכל להתאים את תכנית קרן הגידור לגודל שבאמת יגרום לשינוי", אמר אליפולוס בראיון.‬

קרן הפנסיה הגדולה בארה"ב יוצאת מהשקעות בקרנות הגידור אף שקרנות פנסיה גדולות אחרות, כמו זאת של ניו ג'רזי, הגדילה השקעות בקרנות גידור לתיק ההשקעות שלה. קרן Calpers פעלה להקטין את הסיכון אחרי שהמשבר הפיננסי העולמי מחק יותר משליש מהונה, ואילץ אותה להגדיל את ההפרשות ממשלמי מסים כדי לכסות על הפסדים. הקרן השקיעה לראשונה בקרנות גידור ב-2002 כדי לנסות ולעמוד ביעדי התשואה, על מנת לכסות על העלויות הגדלות של תכניות הפנסיה של עובדי ציבור. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker