הבנק הגדול בארה"ב מתקשה להתאושש ממתקפת ההאקרים על שרתיו

העובדה שחסר עדיין מידע רב לגבי היקף הפריצה לג'יי פי מורגן מדאיגה רבים בבנק; הבנק עלול להתקשות לסגור את כל הפרצות, לדברי מקורבים

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ג'יי פי מורגן צ'ייס עדיין חוקר את מתקפת ההאקרים הגדולה על שרתיו בקיץ האחרון, ומנסה להבין את ממדי הפריצה.

במשך חודשיים, האקרים השיגו גישה לעשרות שרתים של הבנק הגדול בארה"ב, מה שסיפק להם הצצה לאופן שבו המחשבים של הבנק עובדים, אמרו מקורבים לחקירה. לדבריהם, הבנק עלול להתקשות לגלות כל פירצה ולהיות בטוח שהמערכות מאובטחות כהלכה נגד מתקפות עתידיות.

ההאקרים הצליחו להגיע למידע לגבי מיליון חשבונות של לקוחות ולהשיג גישה לרשימת יישומי התוכנה שמותקנת במחשבי הבנק. אחד המקורות אמר כי יותר מ-90 משרתי הבנק נפרצו, מה שנותן להאקרים הרשאות אדמיניסטרטיביות למערכות. ההאקרים יכולים למצוא חולשות ופירצות אבטחה בתוכנות והיישומים של ג'יי פי מורגן, ולחפש את אלה שעדיין לא תוקנו כדי להשיג גישה.

אדם נוסף המקורב לעניין אמר כי ההאקרים לא השיגו גישה למידע פיננסי על בעלי החשבונות או את מספרי הזהות שלהם, ויתכן שהם ראו רק את שמותיהם, כתובותיהם ומספרי הטלפון שלהם.

צילום: בלומברג

המתקפה החלה ביוני אך התגלתה רק בסוף יולי. ג'יי פי מורגן תידרך את הרגולטורים הפיננסיים בשבוע שעבר לגבי ממדי הנזק. החוקרים סבורים שלפחות ארבעה בנקים או מוסדות פיננסיים נפגעו בנוסף לג'יי פי מורגן. "חשפנו את המתקפה שפגעה בסביבה הטכנולוגית של החברה", אמרה כריסטין למקאו, דוברת הבנק, אשר הוסיפה כי "אנחנו בטוחים שסגרנו כל פירצה שעליה ידענו". למקאו הוסיפה כי הבנק לא ראה שום פעילות הונאה חריגה מאז שהתגלתה הפריצה.

העובדה שחסר הרבה מידע לגבי היקף הפריצה מרגיזה רבים בבנק, היות שזה מציב אותו במצב לא בטוח, לדברי מקורבים לחקירה.

במהלך החודש האחרון, ג'יי פי מורגן הזמין את הבולשת הפדרלית (FBI) ומומחי אבטחה חיצוניים לחקור את המערכות שלו ולתקן אותן. קלי לנגמסר, דוברת מטעם ה-FBI, סירבה להגיב.

בגלל רמת התחכום של המתקפה, סבורים החוקרים כי היא תוכננה במשך חודשים, ואולי היתה כרוכה בתיאום או סיוע מצד ממשלה זרה כלשהי. הסברה המקובלת ביותר היא שההאקרים הם רוסים. עם זאת, לדברי המקורות, העובדה שלא נגנב כסף לא מעידה בהכרח כי אכן מדובר בריגול בחסות מדינה, אלא רק כי הבנק הצליח לעצור את ההאקרים לפני שהספיקו להוציא כסף מהחשבונות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker