רשת האלקטרוניקה RadioShack בדרך לפשיטת רגל

מי שנחשבה בעבר לרשת מרכזית בשוק מוצרי הטכנולוגיה הגיעה למצוקת מזומנים קשה, כשברבעון האחרון ההפסדים כמעט שולשו ל-137‪.‬4 מיליון דולר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

רדיושאק (RadioShack), רשת חנויות האלקטרוניקה המקרטעת שנמצאת במצוקת מזומנים, הודיעה היום (חמישי) שהיא עלולה להגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל, במקרה שלא תצליח לארגן קו אשראי. 

במסגרת מסמכים רגולטורים שהגישה חשפה רדיושאק את מצבה הפיננסי המידרדר. החברה ציינה כי בהעדר פיתרון חיצוני היא לא תוכל לממן את פעילותה "מעבר לטווח המיידי", ובכך העלתה ספקות לגבי יכולתה לשרוד בענף. 

רדיושאק מסרה כי היא מנהלת מגעים עם גורמי צד שלישי ועם בעלי מניות לגבי מספר אפשרויות, בהן מכירה, השקעה גדולה חדשה או ארגון מחדש. החברה מסרה שסוג מסוים של היוון מחדש "עשוי להיות אופן הפעולה הסביר ביותר שלנו", אבל שהיא לא יכולה להבטיח שביכולתה לממש זאת. 

אם החברה לא תצליח למצוא פיתרון מחוץ לבית המשפט לפשיטות רגל, רדיושאק עלולה להיאלץ להגיש הגנה מפני פשיטת רגל, מסרה החברה.

רדיושאק היתה בעבר שחקן חשוב בשוק הטכנולוגיה, אך החלה להיראות יותר ויותר מיושנת כשהמהפכה הדיגיטלית חלפה על פניה, והחברה דיווחה על הפסדים רבעון אחר רבעון. ב-18 החודשים האחרונים היא נקטה מאמצים לחולל תפנית, אולם יכולתה לסגור סניפים הוגבלה בשל הסכמים שחתמה עם בנקים. 

מחיר המניה של רדיושאק, שבקיץ נפל לשפל של 55 סנט, עלה היום ביותר מ-7% במסחר לרמה של 1 דולר למניה. 

החשיפה של מצב החברה הגיעה במקביל לדיווח על תוצאותיה ברבעון השני שהסתיים ב-2 באוגוסט. החברה מסרה כי ההכנסות נפלו ל-637‪.‬8 מיליון דולר לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה וכי ההפסדים כמעט שולשו ל-137‪.‬4 מיליון דולר, מ-52‪.‬2 מיליון דולר לפני שנה.

החברה מסרה כי בקופתה נותרו 30‪.‬5 מיליון דולר במזומן נכון ל-2 באוגוסט, לעומת 179‪.‬8 מיליון דולר בסוף 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker