היהודים העשירים בורחים מהאנטישמיות בצרפת - לנדל"ן בניו יורק

"ניו יורק אובזרוור": אף שרבים בוחרים להגר לישראל, הנדל"ן הניו יורקי נחשב להשקעה בטוחה לאנשי העסקים הצרפתים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יהודים רבים שחוששים מהתגברות האנטישמיות בצרפת מהגרים לישראל, אך רבים מהם – ובמיוחד העשירים שבהם - בוחרים דווקא בניו יורק, כך לפי כתבה בעיתון "ניו יורק אובזרוור".

מרלן קרוז'קוב, עורך דין שמתמחה בסיוע ליהודים שמהגרים מצרפת לארה"ב, אמר ל"אובזרוור" כי מספר המהגרים גדל מאז תחילת 2014, על רקע התרבות התקריות האנטישמיות שרק החריפו בעקבות המלחמה בין ישראל לחמאס. קרוז'קוב סיפר לעיתון כי רבות מהמשפחות שעמן הוא עובד הן עשירות, בעלות שווי של 70-50 מיליון דולר.

הפגנות אלימות בפריז נגד ישראלצילום: אי-אף-פי

קרוז'קוב הסביר ל"אובזרוור" כי המתיחות בין המוסלמים, שמהווים בין 5% ל-10% מהאוכלוסיה בצרפת, לבין היהודים, שמהווים כ-1%, גברה. "עכשיו קל יותר לאנשים להיות פתוחים יותר לגבי האנטישמיות והשנאה שלהם ליהודים", אמר קרוז'קוב.

הגירה לישראל היא אמנם אפשרות שעומדת על הפרק, אך קרוז'קוב מציין כי הפן העסקי הוא בדרך כלל גורם מכריע בקביעת היעד – ובניו יורק יש יותר הזדמנויות מהבחינה הזאת. הכסף בדרך כלל עובר ראשון, ולאחר מכן המשפחה עוברת בעצמה. חלק מהמשפחות בוחרות לא להגר או אולי לא באופן מיידי. קרוז'קוב סיפר כי יותר מעשרים לקוחות שייצג עד כה השנה העבירו כבר 1.44 מיליארד דולר מצרפת לניו יורק.

מעדיפים את ניו יורקצילום: Dreamstime

לקוח של קרוז'קוב סיפר ל"אובזרוור" כי סיבה נוספת שלו למעבר היא המצב הכלכלי העגום של גוש היורו. "אנחנו מתכננים להתגורר בישראל, אך ההזדמנויות הכלכליות פה מוגבלות. ארה"ב יציבה עם שקיפות, עם כלכלה בעלת בסיס רחב שמצבה רק משתפר. אנחנו אוהבים את הביטחון שבנדל"ן בניו יורק".

ריבה מילר, מייסדת ובעלי סוכנות התיווך RP מילר, הבחינה אף היא במגמה הזו של יהודים מצרפת שקונים נדל"ן בניו יורק. "האנטישמיות גורמת ליהודים רבים לחוש חוסר ביטחון - והנדל"ן בניו יורק נתפש כהשקעה בטוחה וימשיך להיות כך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker