ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג יחזור להוביל את החברה שייסד

חברת בלומברג נוסדה ב-1981 על ידי מייקל בלומברג, שפרש ממנה למען הקריירה הפוליטית שלו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, יחזור לעמוד בראש החברה שהקים ב-1981, חברת המידע הפיננסי והחדשות בלומברג. הוא יחליף את דניאל דוקטורוף, שהחליט לפרוש מתפקיד הנשיא והמנכ"ל בסוף השנה, כך הודיעה בלומברג, חברה פרטית בשליטתו של מייקל בלומברג.

בלומברג, שהונו מוערך ביותר מ-32 מיליארד דולר, ציפה לבלות את עיקר זמנו במאמציו הפילנתרופיים לאחר שסיים את כהונתו כראש עיריית ניו יורק בסוף 2013. עיקרי מאמציו עד כה היו מאבקים על בריאות הציבור והגבלת נשק. "זה יום עצוב עבורי ועבור החברה. רציתי שדן יישאר וימשיך להנהיג את החברה. אך אני מבין את החלטתו. מעולם לא התכוונתי לחזור לבלומברג" לאחר 12 שנים בתפקיד ראש עיריית ניו יורק.

דוקטורוף מונה לתפקיד נשיא בבלומברג ב-2008, וקיבל את תפקיד המנכ"ל ביולי 2011. בתקופה זו, גדלו הכנסות החברה מ-5.4 מיליארד דולר ליותר מ-9 מיליארד דולר, כתב דוקטורוף במזכר לעובדי החברה. "מדוע החלטתי לעזוב כעת?", כתב דוקטורוף, "פשוט, אף שמייק מעולם לא התכוון לחזור במשרה מלאה, אחרי שהוא עזב את העירייה וחזר להכיר את החברה, גילה מחדש איזה מקום מרגש ומדהים זה, ולכן רצה להיות מעורב יותר".

מייקל בלומברגצילום: BLOOMBERG NEWS

דוקטורוף אמר ל"ניו יורק טיימס" כי הודיע למייקל בלומברג לפני שבועיים כי בכוונתו לפרוש, אף שבלומברג עודד אותו להישאר. "זו לא הייתה התוכנית", אמר בלומברג ל"טיימס". "זה היה רעיון שלו. אם זה היה תלוי בי, הוא היה נשאר". דוקטורוף הדגיש כי אינו עובר לתפקיד אחר, אלא בכוונתו להתמקד בפעילות פילנתרופית. הוא יצטרף לדירקטוריון הקרן הפילנתרופית של בלומברג.

בלומברג הקים את החברה ב-1981 בהשתמשו בחבילת פיצויים בסך 10 מיליון דולר שקיבל לאחר שפוטר עם רכישת בנק ההשקעות סלומון ברדרס. הוא עמד בראש מחלקת מסחר המניות בסלומון. בתקופה הנהגתו של דוקטורוף את החברה, גדל מספר מנויי המסופים שלה מ-273 אלף ל-321 אלף, דיווחה החברה. היא התרחבה באמצעות הרחבת היצע המידע שלה גם לתחומים חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker