אנדרו מיידוף: "ההונאה של אבי הרגה את אחי מהר ואותי לאט"

אנדרו מיידוף, בנו השני של ברנרד מיידוף, שביצע את אחת ההונאות הגדולות מעולם, נפטר היום מסרטן; אחיו התאבד שנתיים לאחר חשיפת הפרשה ב-2008

ניו יורק טיימס
סוכנויות הידיעות

אנדרו מיידוף, בנו של ברנרד מיידוף, שהיה אחראי לאחת ההונאות הגדולות מעולם, נפטר בגיל 48 לאחר מאבק במחלת הסרטן. אנדרו, ואחיו מרק, עבדו שניהם בחברת ההשקעות של אביהם, אך בתחום שלא היה מעורב ישירות בהונאה. השניים לא הורשעו בהונאה, במסגרתה העלים מיידוף האב 65 מיליארד דולר בהונאת פונזי.

ברנרד מיידוף נעצר בדצמבר 2008, לאחר שהבין כי לא יוכל להמשיך להסתיר את ההונאה, והתוודה בפני בני משפחתו. בניו הם שהסגירו אותו לרשויות. שנתיים לאחר מכן, בנו הבכור מרק מיידוף תלה את עצמו בדירתו במנהטן, בעוד בנו בן השנתיים ישן בחדר הסמוך. "אחת הדרכים לחשוב על זה, היא שהשערוריה הזו הרגה את אחי מהר מאוד, ואותי לאט מאוד", אמר אנדרו מיידוף למגזין "פיפל" בשנה שעברה.

אנדרו מיידוף נפטר בבית חולים בניו יורק מלימפומה, אמר עורך דינו מרטין פלומנבאום היום. הוא אובחן לראשונה ב-2003, אך הסרטן נכנס לנסיגה. הוא טען כי הסרטן חזר על רקע המתח הרב בו היה שרוי בשל ההונאה של אביו. המחלה חזרה באוקטובר 2012, אמר למגזין "פיפל". אנדרו מיידוף היה יו"ר קרן מחקר הלימפומה עד שהתגלתה ההונאה של אביו.

הונאת הפונזי של מיידוף הפילה בפח משקיעים רבים, חלקם לא משקיעים תמימים, שרצו להאמין לתשואות הגבוהות שהבטיח להם. הוא מימן תשלומים למשקיעים מוקדמים באמצעות הכספים החדשים שזרמו אליו ממשקיעים חדשים. אך ב-2008, אל מול המשבר הפיננסי, התדלדל זרם ההשקעות החדשות, והוא לא יכול היה להמשיך לכסות את ההונאה. מיידוף מרצה כיום עונש מאסר של 150 שנה. ב-2013 סבל מהתקף לב, וטען באי-מייל ל-CNBC כי הוא סובל מסרטן הכליות.

ברנרד מיידוףצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker