איליאד של גזבייה ניאל שוקלת להעלות את הצעת הרכש לטי-מובייל

דויטשה טלקום דורשת מחיר של 35 דולר למניית טי-מובייל ארה"ב - שווי של כ-15 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

איליאד, החברה שבבעלות גזבייה ניאל הצרפתי, מבעלי גולן טלקום, נמצאת במגעים עם חברות השקעה פרטיות לרכישה משותפת של חטיבת טי-מובייל בארה"ב של דויטשה טלקום, לאחר שהצעה קודמת לחברה נכשלה, לדברי מקורות המקורבים לעסקה.

המגעים של איליאד עם שותפים אפשריים עשויים להאיץ כעת, לאחר שדויטשה טלקום רמזה כי היא מוכנה לדון במכירה אם הצעה כלשהי תהיה לפחות 35 דולר למניה, לדברי המקורות. החברה הגרמנית טרם קיבלה הצעה חדשה. ההצעה הקודמת של איליאד הייתה בסך 33 דולר למניה או 15 מיליארד דולר עבור נתח של 56.6% בטי-מובייל. ההצעה נדחתה בטענה שהיא נמוכה מדי.

איליאד, חברת הסלולר הצרפתית, נמצאת במגעים עם חברות השקעה אמריקאיות כמו גם חברות השקעה ממשלתיות וחברות השקעה ממדינות אחרות. מניות טי-מובייל ננעלו ביום שישי בארה"ב במחיר 30.08 דולר למניה. הערכת השווי שנתנה דויטשה טלקום לחטיבה האמריקאית עשויה לפתוח פתח למגעים לא רק עם איליאד, אלא גם עם מחזרות אחרות כדיש נטוורק וספרינט.

קסבייה ניאלצילום: רויטרס

ספרינט ויתרה בעבר על רכישה שכזו מחשש כי רשויות ההגבלים העסקיים לא יאשרו אותה. דויטשה טלקום מבקשת להימנע משידור חוזר של כשלון המכירה של טי-מובייל ל-AT&T תמורת 39 מיליארד דולר ב-2011, בשל התנגדות משרד המשפטים האמריקאי ונציבות התקשורת הפדרלית (FCC).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום