למה נהגי האוטובוסים בנורווגיה כועסים על המכוניות החשמליות?

הממשלה בנורווגיה מעניקה תמריצים לרוכשי מכוניות חשמליות – מה שיוצר פקקי תנועה בנתיבי התחבורה הציבורית ומעורר את זעמם של נהגי האוטובוסים

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הציבור בנורווגיה מנסה להפעיל לחץ על הממשלה להפחית את התמריצים והטבות המס לרוכשי מכוניות חשמליות, לאחר שבמדינה נמכרו יותר מדי מכוניות כאלה, דיווחה סוכנות הידיעות AFP.

"זה נהפך לבעיה", אמר אריק הוגסטד, נהג אוטובוס מאזור אוסלו, אשר מתלונן על כך שבכבישי המדינה הצטברו יותר מדי מכוניות חשמליות, אשר יוצרות פקקי תנועה בנתיבי התחבורה הציבורית שבהם הן רשאיות להשתמש. מכוניות חשמליות גם פטורות מתשלומי אגרת כבישים או מתשלומים בחניונים ציבוריים, שם ניתן לטעון אותן בחינם. ומעל לכל, פטורים רוכשי מכוניות אלה ממסי המכירות הגבוהים וממע"מ.

נורווגיה מעניקה תמריצים נדיבים מאוד לרוכשי מכוניות ידידותיות לסביבה בניסיון להפחית את פליטות גזי החממה ממכוניות, אשר מהווים 10% מסך הפליטות במדינה. המדיניות הצליחה כל כך, עד כי 32 אלף מכוניות חשמליות נוסעות כיום על כבישי נורוגיה, שבה חיים 5.1 מיליון אנשים. זהו השיעור הגבוה ביותר לנפש בעולם. מכוניות חשמליות כבר מהוות 85% מהתנועה בנתיבי התחבורה הציבורית בשעות העומס, לפי מחקר של רשות הכבישים הציבורית בנורווגיה.

"אני נהג אוטובוס ואני רוצה להביא את הנוסעים שלי ליעד מהר ככל האפשר. לכן הייתי רוצה שהמכוניות החשמליות יעזבו את נתיבי התחבורה הציבורית, שבהם הן חוסמות לי את הדרך", אמר הוגסטד ל-AFP. "העיכובים הללו גובים מחיר מהחברה. הזמן שאלפי הנוסעים שלנו מאבדים בפקקים גדול הרבה ויתר מהרווח של כמה נהגי מכוניות חשמליות". הוא אמר כי המכוניות יוצרות מעגל קסמים שבו נוסעי התחבורה הציבורית שמאסו בפקקים יעדיפו לקנות מכוניות חשמליות לעצמם – מה שיחריף את הפקקים. 

כביש ראשי באזור אוסלו, נתיב התחבורה הציבורית משמאלצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker