קליפורניה קרובה להשגת מימון להתמודדות עם הבצורת הקשה הפוקדת אותה

קליפורניה צריכה לאזן בין נטל הבצורת לבין נטל החוב שלה – מה שהוביל לפשרה בשווי 7.2 מיליארד דולר שתאפשר אספקת מים מצפון המדינה לדרומה, שיפור המאגרים ומחזור מים

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מושל קליפורניה ג'רי בראון והדמוקרטים השולטים בסנאט של המדינה, הגיעו להסכם בנוגע להנפקת אג"ח בשווי 7.2 מיליארד דולר למימון אגירת מים ואספקתם לערים וחוות חקלאיות מוכות בצורת. הצעת החוק דורשת הסכמה של שני שליש מהמחוקקים – מה שיאפשר לה לעלות להצבעת אזרחי קליפורניה בסתיו הקרוב. אך לשם כך יזדקקו הדמוקרטים לתמיכתם של לפחות שני סנאטורים רפובליקאים.

קליפורניה מתמודדת עם אחת הבצורות הקשות בתולדותיה, ומנהיגי המדינה מעוניינים שהמצביעים יאשרו הנפקת אג"ח חדשות כדי לממן את שיפור אספקת המים מנהרות סקרמנטו סן חואקין בצפון המדינה למרכזי אוכלוסיה בדרום היבש.  3 שנים של פחות משקעים מהרגיל צמצמו את 10 מבין 12 מאגרי המים העיקריים, ואלו כיום מלאים בפחות מחצי מהקיבולת המירבית שלהם, לפי מחלקת משאבי המים.

קהילות ברחבי המדינה, מסן דייגו ועד לגבול עם אורגון בצפון, החלו להטיל הגבלות על שימוש במים, כמו שעות השקיה מסויימות, שטיפת מכוניות והגשת מים במסעדות. הפרת ההגבלות עשויה לגרור קנסות של 500 דולר.

הפשרה אליה הגיעו מנהיגי המדינה הדמוקרטיים כוללת הנפקת אג"ח חדשות בשווי כמעט 7 מיליארד דולר, ו-200 אלף דולר מחקיקה קודמת. בראון קרא למחוקקים בעבר להגביל את ההלוואות החדשות ל-6 מיליארד דולר, בטענה כי זה מה שהמדינה יכולה להרשות לעצמה. הסנאט לעומת זאת ביקש במקור חבילה בסך 11.1 מיליארד דולר.

הכספים יושקעו באגירה ואספקה של מים לערים ולחוות, בשיקום המערכת האקולוגית של הדלתא של נהרות סקרמנטו וסן חואקין, במיחזור מים ומהגנה מפני שטפונות.

קליפורניה מנסה לצמצם את גירעונות הענק שלה – כיום היא משלמת 8 מיליארד דולר בשנה ריבית על חובותיה. עלויות ההלוואה של קליפורניה ירדו השנה, הודות להתאוששות הכלכלית ולגידול בהכנסות הממשל בשיעור חד מהצפוי. ביולי עלו הכנסות ממשל קליפורניה ב-4.5% על התחזיות.

מאגר המים שנוצר על ידי סכם לייק ספולדינג. תחנת הכוח במקום נסגרה בשל הבצורתצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker