לוגו רויטרס
רויטרס

חברת נפט הנמצאת בבעלות המיליארדר ישראלי דן גרטלר הודיעה היום כי גילתה ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו עתודות נפט בהיקף של כשלושה מיליארד חביות - היקף דומה לעתודות הנפט המוכחות של בריטניה ודרום סודן.

הנפט הגולמי התגלה סביב אגם אלברט בגבולה המזרחי של קונגו עם אוגנדה, נאמר בהודעה שפירסמה חברת Oil of DRCongo. ניתוח של נתוני התסקיר הסיסמי "מצביע על כך שיש במקום בסביבות שלושה מיליארד חביות", מסרה החברה.

"אלו הן תוצאות חיוביות מאוד של המערכת הסיסמית המקיפה שלנו", אמר מנכ"ל Oil of DRCongo, ג'וזפה סיסרלי. "אנו ממשיכים להאמין כי בפרויקט טמון פוטנציאל לספק הכנסות משמעותיות, ויתרונות רבים אחרים לתושבי קונגו".

לפי ההערכות, באזורים (בלוקים) הסמוכים באוגנדה יש עתודות נפט בהיקף דומה, והפיתוח שלהם מתבצע על ידי חברות טוטאל הצרפתי, Tullow הבריטית ו-CNOOC הסינית.

דן גרטלרצילום: תומר אפלבאום /באובאו י-ם

Oil of DRCongo מסרה כי בכוונתה להיערך לשני קידוחי ניסיון במקום על ידי הקמת התשתיות הנדרשות והעתקת הקהילות המקומיות ממקום מגוריהן.

קונגו עתירת המשאבים מפיקה כיום רק 25 אלף חביות נפט ביום מקידוחים באזורי החוף במערב המדינה, ומעוניינת להגדיל את התפוקה באופן חד במטרה להגביר את הצמיחה ולצמצם את העוני במדינה.

נפט היה אחראי על רק 1.7% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) של קונגו בשנת 2012, לפי נתוני קרן המטבע הבינ"ל (IMF). Oil of DRCongo מסרה כי תפוקה של 50 אלף חביות נפט ביום באזור לייק אלברט תגדיל את כלכלת קונגו ב-25%.

עם זאת, מקורות במגזר ציינו כי קיים קושי לייצא נפט ממזרח קונגו - אזור הנמצא במרחק מאות קילומטרים מנקודות היצוא לחופי האוקיינוסים ההודי והאטלנטי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker