לא תאמינו למה מנכ"ל חברת תוכנה של 1.2 מיליארד ד' התפטר מתפקידו

מקס שירסון, בן 44 ומהכוכבים הגדולים של עמק הסיליקון, עזב את המשרה הטובה ביותר של חייו, בגלל שאלה שתמיד שאלו את אשתו, אך לעולם לא אותו

סוכנויות הידיעות

מנהלות בכירות נשאלות לעיתים קרובות איך הן מצליחות לאזן בין דרישות העבודה להורות, אולם מנהלים בכירים נשאלים על כך רק לעיתים נדירות. אך מנכ"ל בן 44 של חברת תוכנה מארה"ב שאל את עצמו בדיוק את השאלה הזו לפני שהחליט להתפטר מתפקידו כדי להקדיש יותר זמן לילדיו.

"כבר שאלו אותי איזה מכונית יש לי ולאיזה מוסיקה אני אוהב להאזין, אך מעולם לא שאלו אותי על האופן שבו אני מאזן בין הדרישות של להיות גם אבא וגם מנכ"ל. אף כי לא נשאלתי על כך על ידי עיתונאים, זו שאלה שאני שואל את עצמי לעיתים תכופות", כתב מקס שירסון, מנכ"ל חברת התוכנה MongoDB, בפוסט שפירסם בבלוג האישי שלו תחת הכותרת "למה אני עוזב את המשרה הטובה ביותר שהיתה לי מעולם".

"מלבד הנסיעות הרגילות לצרכי עבודה הנדרשות ממנכ"ל, הכוללות טיסות של 300 אלף מייל (483 אלף ק"מ) בשנה, אני גם צריך לנסוע בין פאלו אלטו לניו יורק מדי שבועיים-שלושה", כתב שירסון, המתגורר בפאלו אלטו עם אשתו - פרופסור לרפואה באוניברסיטת סטנפורד - ושלושת ילדיהם. "במהלך הנסיעות הללו, החמצתי הרבה אירועים משפחתיים כייפים, אבל חשוב מכך, לא הייתי עם ילדי כאשר גור הכלבים שלנו נפגע ממכונית או כאשר הבן שלי נאלץ לעבור במפתיע ניתוח חירום".

"יש לי אשה מדהימה שגם לה קריירה חשובה", המשיך שירסון. "היא אמא נהדרת, מבריקה, יפיפיה, ובעלת סבלנות אין קץ כלפי. אני אוהב אותה, ותמיד אהיה אסיר תודה על כך שמצאה דרך להמשיך לתפעל את המשפחה למרות הנסיעות המטורפות שלי. אבל אסור לי להמשיך לנצל את סבלנותה".

צילום: סי די בנק

"חברים ועמיתים לעבודה שואלים לעיתים קרובות את אשתי איך היא מאזנת בין עבודתה להיותה אמא. איכשהו, אותם אנשים לא שואלים אותי את אותה השאלה", כתב שירסון, אשר דורג במקום ה-59 ברשימת הכוכבים הגדולים של עמק הסיליקון בשנת 2013 של אתר "ביזנס אינסיידר".

"לפני כמה חודשים, החלטתי שהדרך היחידה למצוא את האיזון היא לוותר על המשרה שלי. MongoDB היא חברה מיוחדת, בארבע שנים שלי בחברה, גייסנו 220 מיליון דולר, צוות העובדים שלו גדל פי 15, והמכירות גדלו פי 30", כתב. "למרבה הצער, לא אוכל להוביל את החברה מכיוון שרוב פעילות החברה בניו יורק ואילו משפחתי בקליפורניה. אני מבין שבכך שאני כותב את הדברים האלה יתכן שאני מביא לכך שאיפסל בעתיד מתפקיד מנכ"לות כלשהו. האם זה יעלה לי ביום מהימים בעשרות מיליוני דולרים? אולי. החיים היא עניין של בחירה. נכון לעכשיו, אני בוחר להקדיש יותר זמן למשפחה שלי", סיכם שירסון, אשר שימש בעבר כיו"ר משותף של הזרוע הטכנולוגית של קמפיין הבחירות של הנשיא ברק אובמה בשנת 2012.  

שירסון לא יעזוב כליל את חברת MongoDB (לשעבר 10gen), וימשיך לשמש כסגן יו"ר, נאמר בהודעה לעיתונות שפירסמה החברה. סבב הגיוס האחרון שביצעה החברה, באוקטובר 2013, אשר בו גייסה 150 מיליון דולר, שיקף לחברה שווי של 1.2 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker