נגיד הבנק המרכזי שצפה את המשבר הפיננסי מזהיר מפני מפולת נוספת

ארסנל אמצעי ההרחבה המוניטרית של הבנקים המרכזיים בעולם הולך ונגמר, הזהיר נגיד הבנק המרכזי של הודו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נגיד הבנק המרכזי של הודו, שנודע כמי שצפה את המשבר הפיננסי העולמי של שנת 2008, הזהיר כי קיימת סכנה למפולת נוספת בשוקים הגלובליים בשל נסיקת מחירי הנכסים.

התגברות חוסר היציבות הפיננסית העולמית נובעת מהמרדף הבלתי פוסק של המשקיעים אחרי תשואות גבוהות יותר, אמר רגהורם רג'אן, לשעבר הכלכלן הראשי של קרן המטבע הבינ"ל, בראיון לאתר האינטרנט של "סנטרל בנקינג ג'ורנל", לפי דיווח סוכנות הידיעות AFP.

"אמנם יתכן שמשבר פיננסי נוסף לא יתרחש אם נמצא דרך לצמצם את כל הפוזיציות באופן הדרגתי", אמר רג'אן, שמונה לנגיד הבנק המרכזי של הודו בספטמבר, ואשר נודע כמי שצפה את המפולת בשווקים בשנת 2008 שנים לפני שהתרחשה. "אבל זו תפילה ותקווה גדולה", אמר רג'אן, והוסיף כי קיים הסיכון להיפוך מחירים פתאומי ולזינוק חד בתנודתיות הפיננסית.

רגוראם רג'אןצילום: בלומברג

רג'אן, שתיאר בספרו המצליח "Fault Lines" משנת 2011 כיצד שברים פיננסים סמויים מאיימים על הכלכלה העולמית, גם הביע חשש כי ארסנל אמצעי ההרחבה המוניטרית של הבנקים המרכזיים בעולם כדי להתמודד עם משברים כלכליים, הולך ונגמר.

רג'אן השווה את המצב הנוכחי של הכלכלה העולמית למצב בתקופת השפל הכלכלי הגדול בשנות ה-30 של המאה הקודמת, אך במקום תחרות בין המדינות בפיחות ערך מטבעותיהן כפי שהיה במאה הקודמת, כיום התחרות היא בתחום הרחבה מוניטרית, אמר רג'אן בהתייחסו להורדת הריבית לשפל על ידי בנקים מרכזיים בארה"ב, אירופה ויפן במטרה לעודד את הצמיחה הכלכלית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker