סוכנויות הידיעות

האחים מקסים ודניס פשנין הם מה שהעיתון "ניו יורק פוסט" מכנה "פרנק וג'סי ג'יימס המודרנים". אך במקום לשדוד בנקים או רכבות, מנצלים האחים לרעה את הטרנד החדש של "כלכלת השיתוף".

הכל החל כאשר בתחילת החודש חזרה קורי סקוגל לדירה שלה בפאלם ספרינגס שבקליפורניה וגילתה כי האחים, אשר שכרו ממנה את הדירה לתקופה של קצת יותר מחודש לא מוכנים לפנותה, ואף מאיימים לתבוע אותה.

סקוגל בת ה-39, שהשכירה את דירתה בעבר והיתה מרוצה מ-Airbnb, לא הצליחה לפנות את צמד האחים וכאשר איימה לנתק את החשמל בדירה הם איימו עליה כי יתבעו אותה בטענה כי המים בברז שבדירה הרסו את מכונת הקפה שהביאו עמם, כך סיפרה ל"סן פרנסיסקו כרוניקל". החוק של מדינת קליפורניה מגן על כל מי ששוכר דירה ליותר מ-30 יום, ופינוי דיירים כאלה הוא תהליך שנמשך כמה חודשים.

סקוגל, שנאלצה להשתמש בשירותי עורך דין כדי לפנות את האחים פשנין, גילתה עד מהרה כי יש לה עסק עם שני נוכלים, אשר כבר התנחלו בעבר בדירות והספיקו לרמות גם גולשים באתר מימון ההמונים קיקסטארטר. ב-2009 פונו האחים מדירה בסן פרנסיסקו אחרי שהפסיקו לשלם דמי שכירות, וב-2012 תבע מקסים 10,000 דולר מבעל הדירה שלו בגין רעש - תביעה שנדחתה על ידי בית המשפט.

האחים, כך התגלה, גם גייסו בקיקסטארטר 41 אלף דולר על שני משחקים שהתחייבו לפתח בחברת המשחקים שלהם, קילובייט – אך לא מילאו את ההבטחה. המשחק הראשון לא פותח אף שגייס קרוב ל-40 אלף דולר בשנה שעברה, ואילו המשחק השני ממשיך לגייס כספים על אף קריאות לקיקסטארטר להפסיק לקדם אותו.

"זו צריכה להיות קריאת השכמה לכל משתמשי קיקסטארטר", אמר ל"פוסט" משתמש זועם שתרם לשני הפרויקטים. "נראה שמניעת ההונאות של קיקסטארטר היא במקרה הטוב אקראית", אמר האיש, אשר ביקש לא להזדהות. "והגישה הזאת בסופו של דבר תהרוס את שמו הטוב של האתר".

מקיקסטארטר לא נמסרה ל"ביזנס אינסיידר" תגובה, ודוברי האתר הפנו למדיניות הבטיחות של האתר, שמורה למשתמשים לעשות בדיקות רקע לפני שהם מחליטים לתרום לפרויקטים. ב-Airbnb אוסרים כעת על האחים פשנין להשתמש בשירותי האתר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker