צוחקות להם בפרצוף

סגנו של ארדואן אמר שאסור לנשים לצחוק בפומבי - והצית גל מחאה

מאות אלפי טורקיות העלו בימים האחרונים לרשתות החברתיות תמונות שלהן צוחקות, לאחר שסגן ראש הממשלה אמר כי עליהן "להרכין ראש ולהשפיל מבט"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נשים ברחבי טורקיה הציפו בימים האחרונים את הרשתות החברתיות בתמונות של עצמן צוחקות ומחייכות, במחאה על דבריו של סגן ראש הממשלה, בולנט ארינץ'.

בנאום שנשא ביום שני דיבר ארינץ' על השחיתות המוסרית הפושה בטורקיה. הוא הדגיש את חשיבותה של הצניעות והוסיף כי "לנשים אסור לצחוק בפומבי". "איפה הבנות שלנו אשר מסמיקות, מרכינות ראש ומשפילות מבט כשמסתכלים עליהן, אשר נהפכו לסמל לצניעות?" הוא שאל בפגישה שערכה מפלגת הצדק והפיתוח, המפלגה השלטת בטורקיה.

נשים טורקיות מחייכות באינסטגרםצילום: aaysekkilinc - מתוך אינסטגראם

דבריו עוררו סערה גדולה אשר הציתה מחאה של נשים שמעלות תמונות חיוכים וצחוקים לטוויטר ואינסטגרם. מאות אלפי ציוצים הועלו תחת ההאשטאגים #kahkaha – המילה הטורקית ל"צחוק" - #direnkahkaha (צחוק מחאה) ו-#direnkadin (נשות מחאה).

נשים טורקיות מחייכות בטוויטרצילום: SibelGul - מתוך טוויטר

גם גברים בטורקיה הצטרפו למחאה ברשתות החברתיות. "אלוהים, הלוואי שזאת בדיחה", צייץ פאתיח פורטקל, מגיש טלוויזיה ידוע בטורקיה. "אם לנשים אסור לצחוק בציבור, אז לגברים אסור לבכות בציבור", הוסיף, כשהוא מתייחס לנטייתו של ארינץ' להזיל דמעה בעת שראש הממשלה רג'פ טייפ ארדואן נואם. 

גם נשים טורקיות בתנועה הפמיניסטית פמן מחייכות בטוויטרצילום: FEMEN Turkey - מתוך טוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker