האקרים פרצו למחשבי הבנק המרכזי של אירופה

בפריצה נגנבו כתובות אימייל ונתונים לגבי משתמשים שנרשמו לאתר כדי לקבל מידע על ביקורים וכנסים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

האקרים פרצו למחשבי הבנק המרכזי של אירופה (ECB) וגנבו מהם כתובות אימייל ונתונים נוספים, כך אישר היום ה-ECB. לפי הודעת הבנק, נפרץ מעטה האבטחה ששמר על מסד הנתונים של האתר הציבורי של הבנק, מה שאומר שניתן היה לגנוב ממנו מידע על משתמשים שנרשמו לאתר כדי לקבל מידע על כנסים וביקורים ב-ECB.  

עם זאת, ציין ה-ECB כי "שום מידע על המערכות הפנימיות והרגישות" לא היה חלק מגניבת הנתונים וכי אלה מערכות שמופרדות באופן פיסי מאלה שנפרצו. "הפריצה נחשפה לאחר שב-ECB התקבל אימייל שביקש פיצוי פיננסי על גניבת הנתונים. אף שרוב המידע היה מוצפן, חלקים ממסד הנתונים שכללו כתובות אימייל, כתובות בתים ומספרי טלפון לא היו מקודדים", נאמר בהודעה.

ה-ECB הודיע כי הוא יוצר קשר עם משתמשים שהמידע שלהם עלול היה להיגנב, ומייעץ בכל מקרה לכל מי שנכנס למערכת לשנות סיסמה.

הבנק המרכזי של אירופה הוא גוף נוסף בשורה של גופים וחברות שהאקרים פרצו לאחרונה למחשבים שלהם. למרות זאת, מומחים לאבטחה אומרים כי חברות לא משקיעות מספיק משאבים בהגברת האבטחה שלהן. "התלות הגוברת בטכנולוגיה בשילוב עם עליית המורכבות של איומי סייבר, הופכות אותנו לחשופים יותר ברמה הלאומית, הארגונית והאינדווידואלית", אמר ל-CNBC גארי סידאוויי, מנהל גלובלי לאסטרטגיית אבטחה בחברת NTT  קום סקיוריטי. הוא הצביע על סקר שנערך לאחרונה והראה כי 62% מהארגונים לא הגבירו את ההכשרה שלהם בתחום האבטחה ב-2014. 

בניין הבנק המרכזי של אירופה בפרנקפורטצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker