למה הדנים הם העם הכי מאושר בעולם? גנטיקה

מחקר חדש מצא כי ככל שעמים קרובים יותר מבחינה גנטית לדנים, כך תהיה רמת האושר שלהם גבוהה יותר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כבר שנים שמחקרים מראים שהדנים הם האנשים המאושרים ביותר בעולם. עכשיו מתגלה הסיבה לכך - גנים.

לפי מחקר שנערך באוניברסיטת וורוויק בבריטניה, גנטיקה עשויה להיות המפתח להבנת רמות האושר של מדינות שונות. כלכלנים במכון קייג' ליתרון תחרותי בכלכלה העולמית של האוניברסיטה בדקו מדוע מדינות מסוימות מאושרות יותר מאחרות. המחקר, שפורסם על ידי מכון IZA הגרמני, הראה כי לדנים יש סיכוי נמוך יותר להיות בעלי הגן הקצר יותר הקשור לרמות נמוכות של שביעות רצון.

החוקרים ערכו שלוש בדיקות. בראשונה הם בחנו סקרים מ-131 מדינות ומצאו כי ככל שתושביהן קרובים יותר מבחינה גנטית לדנים, כך הם מאושרים יותר. "התוצאות היו מפתיעות", אמר הכלכלן יוג'ניו פרוטו מקייג' ל"דיילי מייל". "מצאנו שככל שהמרחק הגנטי של מדינה מדנמרק רב יותר, כך רמת האושר של תושביה נמוכה יותר. "המחקר שלנו הותאם גם להשפעות רבות אחרות, כמו תמ"ג, תרבות, דת וחוזק מדינת הרווחה והגיאוגרפיה".

לאחר מכן בדקו החוקרים את הקשר בין שביעות רצון מנטלית לבין המצאות הגן האחראי על יצירת הסרוטונין, אשר הרמה שלו משפיעה על מצב הרוח. הם טענו כי לאושר של אדם אחד ישנה השפעה חיצונית על אושרם של אנשים אחרים הקשורים אליו. לבסוף בחנו החוקרים מהגרים לארה"ב ואת ההשפעה של ארצות המוצא שלהם, ומצאו כי הורים מעבירים הן את המטען הגנטי והן את האופי התרבותי שלהם - ולפיכך גם את רמות האושר שלהם - לצאצאיהם. לכן ישנו קשר בין ארץ המוצא לבין רמת האושר. 

הלה טורנינג-שמידט, ראש ממשלת דנמרקצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker