פסק דין: יצרנית סיגריות אמריקאית תפצה ב-23 מיליארד ד' אלמנת מעשן

חברת הסיגריות ריינולדס צפויה לערער על פסק הדין ■ לטענת התובעת, ריינולדס ניסתה להסתיר את נזקי העישון ואת האופי הממכר של הסיגריות

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

חבר מושבעים בפלורידה החליט בשבוע שעבר להעניק לאלמנתו של מעשן כבד שמת מסרטן הריאות לפני 18 שנה פיצוי עונשין של יותר מ-23 מיליארד דולר במסגרת תביעה שהגישה נגד חברת הטבק השנייה בגודלה בארה"ב, RJ ריינולדס.

פסק הדין שניתן ביום שישי בלילה הוא בעל הסכום הגבוה ביותר בהיסטוריה של פלורידה במסגרת תביעה על גרימת מוות ברשלנות שהוגשה על ידי תובע יחיד, לפי ריאן ג'וליסון, דובר מטעם עורך הדין של התובעת, כריס צ'סטנט.

סינתיה רובינסון מהעיר פנסקולה בפלורידה הגישה תביעה נגד יצרנית הסיגריות ב-2008 בעקבות מותו של בעלה, מייקל ג'ונסון, בטענה כי החברה ניסתה להסתיר את הסכנות הבריאותיות והאופי הממכר של מוצריה.

סיגריות קאמל
סיגריות קאמל

ג'ונסון, נהג אוטובוס בבית מלון מת מסרטן ריאות ב-1996 בגיל 36 והוא עישן בין קופסה אחת לשלוש קופסאות סיגריות ביום במשך יותר מ-20 שנה אחרי שהחל לעשן בגיל 13, אמר צ'סטנט. "הוא לא יכול היה להפסיק. הוא עישן ביום שבו הוא מת", אמר עורך הדין לרויטרס.

אחרי משפט שנמשך ארבעה שבועות ודיונית שארכו 11 שעות, חבר המושבעים מסר את החלטתו שכללה פיצויים של 7.3 מיליון דולר לאלמנה ולילד המשותף של הזוג ו-9.6 מיליון דולר לילד של ג'ונסון ממערכת יחסים קודמת.

חבר המשובעים קיים דיון נוסף שנשך שבע שעות לפני שהחליט להעניק לרובינסון סכום נוסף של 23.6 מיליארד דולר פיצוי עונשין. עורכי דין מטעם ריינולדס, המייצרת בין היתר את הסיגריות קאמל, וינסטון ופאל מאל, לא העבירו תגובה באופן מיידי.

ואולם ג'פרי רבורן, סגן נשיא ועוזר היועץ המשפטי ב-RJ ריינולדס, אמר בהודעה שפורסמה ב"ניו יורק טיימס" כי החברה מתכוונת לערער על פסק הדין, ובדרך כלל חברות גדולות זוכות בערעורים כאלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker