לאחר האסון השני בתוך ארבעה חודשים: עתידה של מלזיה איירליינס מוטל בספק

מניית חברת התעופה המלזית צנחה ב-11% בבורסה ביום שישי, והשלימה ירידה של 35% עד כה השנה; בעלת המניות הגדולה בחברה רוצה להפוך אותה לפרטית

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

חברת התעופה מלזיה איירליינס עדיין לא התאוששה מהשלכות היעלמות טיסה MH370 בחודש מארס, כאשר ביום חמישי האחרון הופל מטוס שלה במזרח אוקראינה. כעת, לא ברור אם חברת התעופה, שהוקמה לפני 41 שנה, תוכל לשרוד אסון שני בתוך זמן קצר.  

"זו טרגדיה חסרת תקדים. אף חברה בהיסטוריה של מגזר התעופה לא עברה שתי טרגדיות בסדר גודל כזה בארבעה חודשים", אמר מוחסין עזיז, אנליסט תעופה בבנק המלזי מייבנק, לאתר הגרדיאן. "עוד לפני התקרית השנייה, הייתי מאוד ספקן לגבי יכולתה של החברה לשרוד מעבר למחצית השנייה של 2015. הם חווים הפסדים כבדים, זה בוודאי יחריף את המצב".  

ביום שישי צנחו מניות החברה ב-11% בבורסת קואלה לומפור, והשלימה ירידה של 35% עד כה השנה. מנהיגי העולם דורשים לפתוח בחקירה בינלאומית בעקבות הפלת המטוס, אשר על סיפונו היו 298 אנשים, בעוד שבאוקראינה ורוסיה מחליפים האשמות הדדיות. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר כי וושינגטון מאמינה שהמטוס הופל על ידי טיל קרקע-אוויר, שנורה מאזור באוקראינה שבשליטת הבדלנים הפרו-רוסים.

לדברי עזיז, "לא משנה של מי האשמה. התפישה של הצרכנים היא 'אני לא רוצה לטוס יותר במלזיה איירליינס', ולא יהיה קל להיאבק בה".  שאלות התעוררו גם לגבי בחירת נתיב הטיסה, לאחר שהתברר כי חברות תעופה אחרות נמנעו מלטוס מעל למזרח אוקראינה בחודשים האחרונים. מלזיה איירליינס ספגה ביקורת קשה על אופן טיפולה בפרשת היעלמות המטוס במארס, במיוחד מצד סין, אשר איבדה יותר מ-150 אזרחים באסון.

מלזיה איירליינס ספגה הפסדים כבדים במשך שנים ושווי השוק שלה צנח ביותר מ-40% בתשעת החודשים האחרונים. BBC ציטט דיווחים לפיהם חברת ההשקעות חזנה נסיונל, בעלת המניות הגדולה ביותר בחברת התעופה, רוצה להפוך אותה לפרטית. חזנה השקיעה יותר ממיליארד דולר במלזיה איירליינס בשנים האחרונות, וכבר רמזה כי בכוונתה לחולל בה ארגון מחדש. אנליסטים אמרו כי השקעה נוספת נחוצה למלזיה איירליינס כדי לשרוד בטווח הקצר. 

מטוס של חברת התעופה מלזיה איירליינסצילום: Bloomberg

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ