המגזין "פורבס" - נושא דגל הקפיטליזם בארה"ב - נמכר למשקיעים מאסיה

העסקה משקפת למגזין שווי של 475 מיליון דולר, לפי דיווחים; חברת ההשקעות של סולן להקת U2, בונו, מוכרת את כל מניותיה בחברה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
סוכנויות הידיעות

פורבס מדיה, המוציאה לאור של המגזין "פורבס", הודיעה היום כי תמכור את השליטה בחברה לקבוצת משקיעים מאסיה. סכום העסקה לא נמסר, אולם אדם המקורב למו"לית הניו יורקית שמוציאה לאור את המגזין בן 97 השנים ומפעילה את אתר האינטרנט פורבס.קום, אמר לבלוג דילבוק של ניו יורק טיימס כי העסקה משקפת לפורבס שווי של 475 מיליון דולר.

בעלת השליטה החדשה של פורבס תהיה קבוצת אינטגרייטד ווייל מדיה אינווסטמנטס, קבוצה הכוללת את המשקיע טק צ'אונג ים מהונג קונג, ואת וויין שיי, המייסד שותף הסינגפורי של אסוסטק קומפיוטר.

פורבס מדיה, חברה אמריקאית פרטית שמנוהלת על ידי סטיב פורבס, מסרה בהודעה שפירסמה כי משפחת פורבס תמשיך להחזיק בנתח "משמעותי" בחברה, וכי סטיב פורבס ימשיך להחזיק בתפקיד יו"ר והעורך הראשי. מנכ"ל פורבס מדיה, מייק פרליס, אף הוא ימשיך בתפקידו.   

חברת אלוויישן פרטנרס שמאחוריה עומד סולן להקת U2, בונו, תמכור את הנתח של 45% ממניות פורבס מדיה שבבעלותה. אלוויישן רכשה את מניות פורבס בשנת 2006, ולפי דיווחים בתקשורת באותה עת שילמה כ-240 מיליון דולר עבור המניות.

ג'סטין ביבר על שער פורבסצילום: שער "פורבס"

פורבס מדיה העמידה את עצמה למכירה בחודש נובמבר 2013 לאחר שקיבלה מספר פניות מגופים שהביעו עניין ברכישתה, ועל רקע שנים של הידלדלות ברווחים, לאחר שעליית המדיה הדיגיטלית פגעה בהכנסות המגזין מפרסום.

בי.סי פורבס ייסד את המגזין בשנת 1917, וכתב העת זכה להצלחה תחת ניהול בנו מלקולם, והפך לאחד מנושאי דגל הקפיטליזם והעושר האמריקאי. בנו של מלקולם, סטיב, התקדם בסולם הניהול של החברה והפך לנשיא ומנכ"ל פורבס מדיה ולעורך הראשי של המגזין "פורבס" בשנת 1990. פורבס התמודד פעמיים, ונכשל, על מועמדות המפלגה הרפובליקאית לנשיאות ארה"ב בפריימריס של השנים 1996 ו-2000.

מו"ליות של מותגי מגזינים מפורסמים מוכרות בשנים האחרונות את כתבי העת שלהן על רקע ירידה בהכנסת מפרסום ובתפוצה בשל תחרות מוגברת מצד האינטרנט. "ניוזוויק", המגזין בן 80 השנים, נמכר בחודש אוגוסט 2013 על ידי IAC אינטראקטיב לחברת IBT מדיה, וחברת מקגרו היל מכרה את המגזין "ביזנסוויק", שנוסד בשנת 1929, לחברת בלומברג בשנת 2009. מגזין הגברים "מקסים" נמכר בחודש ספטמבר 2013 על ידי נושיו לחברת דרדן מדיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker