סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת איטליה לשעבר, המיליארדר סילביו ברלוסקוני, זכה היום במפתיע בערעור על הרשעתו בגין שידול קטינה לזנות וניצול לרעה של סמכויותיו. בית משפט לערעורים במילאנו ביטל את העונש של שבע שנות מאסר ואיסור לכהן בתפקידים ציבוריים שנגזר על ברלוסקוני בעקבות הרשעתו בערכאה נמוכה יותר.   

"אני נרגש עד עמקי נשמתי: רק אלו שעמדו לצדי בשנים האחרונות יודעים כמה סבל גרמו לי האישומים הבלתי מוצדקים הללו", אמר ברלוסקוני בהודעה שפירסם בעקבות קבלת ערעורו. "הפסיקה עלתה על ציפיותינו הוורודות ביותר", הוסיף עורך דינו של ברלוסקוני, פרנקו קופי.

התביעה האיטלקית עדיין יכולה להגיש ערעור על הזיכוי לבית המשפט העליון של איטליה, אולם גם אם תגיש ערעור, הכרעת בית המשפט העליון לא צפויה להתקבל לפני השנה הבאה.

ברלוסקוני, אשר כיהן כראש ממשלת איטליה שלוש פעמים, מנהל זה שנים שורה של מאבקים משפטיים, ומבצע כעת עבודות שירות בגין הרשעה אחרת בעבירות מס. איל המדיה האיטלקי אמור לסיים את עבודות השירות, במסגרתן הוא מסייע פעם בשבוע במוסד לקשישים הסובלים מאלצהיימר, בחודש פברואר 2015.

סילוויו ברלוסקוניצילום: רויטרס

בית משפט במילאנו הרשיע ביוני 2013 את ברלוסקוני בשידול קטינה לזנות וניצול לרעה של סמכויותיו, במסגרת פרשה זכתה לשם "בונגה בונגה", על שם המסיבות שארגן ברלוסקוני. בכתב האישום, ברלוסקוני, בן 77, הואשם כי הכיר ב-2010 את "רובי" - קארימה אל-מחרוג', רקדנית בטן בת 17 ממוצא מרוקאי שסיפקה שירותי זנות - בארוחת ערב שנערכה באחוזתו ליד מילאנו. לדבריה, הוא העניק לה 7,000 יורו במזומן ותכשיטים תמורת קיום יחסי מין. בהמשך אותה שנה, כשאל-מחרוג' נעצרה בחשד לגניבה, התקשר ברלוסקוני לפי כתב האישום לראשי משטרת מילאנו וביקש לשחררה ממעצר בטענה שהיא "קרובת משפחה של נשיא מצרים חוסני מובראק".

לאורך המשפט ברלוסקוני כפר בהאשמות. באיטליה זנות אינה עבירה על החוק, וברלוסקוני טען כי היה סבור כי אל-מחרוג' היתה בשנות ה-20 המוקדמות לחייה. בנוגע לפניה למשטרה, הוא טוען כי היה משוכנע שהיא אכן קרובת משפחה של נשיא מצרים ולכן ניסה למנוע תקרית דיפלומטית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker