מתקפת ציוצים בטוויטר נגד שגריר ישראל בארה"ב

רון דרמר החליט לענות על שאלות הגולשים באתר המיקרובלוגינג על העימות בעזה, אולם הוצף במאות ציוצים על שאלות ביקורתיות: ביזנס אינסיידר: "זה היה אסון"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רון דרמר, השגריר הישראלי בוושינגטון, החליט לענות על שאלות הגולשים באתר המיקרובלוגינג טוויטר על הסלמה בעימות בין ישראל לחמאס בעזה, אולם הוצף במאות ציוצים עם שאלות ביקורתיות על מדינות ישראל. דרמר הצליח לענות על חלק קטן מהשאלות, אולם אתר החדשות "ביזנס אינסיידר" הכתיר את ניסיונו הכושל של דרמר לקיים דו-שיח עם משתמשי טוויטר בתור "אסון".

"כמו בניסיונות קודמים לקיים שאלות ותשובות בנושאים פוליטיים בטוויטר, גם על ההאשטאג של דרמר, AskDermer#, השתלטו פעילים. ההאשטאג התמלא במאות שאלות ממשתמשי טוויטר שביקורתיות כלפי מדיניות ישראל, אשר כללו תמהיל של ציניות, ארסיות וזעם", דיווח "ביזנס אינסיידר".

כך למשל, העיתונאי העצמאי האמריקאי מקס בלומנטל צייץ לדרמר צילום בו נראה חייל צה"ל יורה בנשקו כאשר לפניו יושב פלסטיני כפות, בצירוף השאלה: "למה אתה לא מתלונן על השימוש הזה בפלסטינים כמגנים אנושיים?".

במקרה אחר, עלי אבו נימה, ממייסדי אתר אלקטרוניק אינתיפאדה, צייץ את השאלה: "מה היית עושה אם מישהו היה מפציץ את פלורידה והורג 50 ילדים תוך עשרה ימים? האם היית נלחם חזרה?".

רון דרמרצילום: אוליבייה פיטוסי

גולש אחר התייחס בשאלתו לחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים בישראלים בחודש שעבר. "ב-22 ביוני ביבי אמר כי לישראל יש הוכחות שחמאס אחראי לחטיפתם ורציחתם של שלוש הנערים. היכן ההוכחות הללו?".

דרמר אמנם לא הספיק או בחר שלא לענות על חלק מהשאלות, אולם על חלקן הצליח להשיב. כך למשל, כאשר נשאל האם חייו של פלסטיני שווים בעיניו לחיים של ישראלי, או שחייו של ישראלי שווים יותר מעיניו, ענה: "לישראל אכפת יותר מאשר לחמאס מאזרחים פלסטינים בעזה. אנחנו מנסים לא לפגוע בהם, ואילו חמאס מנסה לגרום להם להיפגע".

משתמש טוויטר אחר שאל את דרמר האם זכותה של ישראל להגן על עצמה כוללת גם הפצצת בתי חולים? תשובתו של שגריר ישראל בוושינגטון: "למעשה, אם אתה הופך את בית החולים שלך למרכז שליטה ולאתר שיגור טילים אז כן. אבל ישראל לא עשתה זאת".

בתשובה לגולש אחר ששאל מתי ישראל תפסיק להפר את החוק הבינלאומי, ענה דרמר בשאלה משלו: "האם אתה חושב ברצינות שאמריקה היתה משתמשת בפחות כוח מישראל?".

במקרה אחר, צייצה גולשת פלסטינית לדרמר: "התכוונתי להציג לך שאלה אבל אז צבא ההתקפה לישראל החליט להפציץ את השכונה שלי אז דעתי הוסחה". גולש אחר צייץ לדרמר: "אני בטוח שילדיך ודאי ראו את צילומי הילדים שהממשלה שלך הרגה. איך אתה מצדיק את זה?".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker