מורגן סטנלי עלה על התחזיות עם רווח של 1.94 מיליארד דולר

הבנק דיווח על ירידה מתונה מהצפוי בהכנסות ממסחר באג"ח

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק מורגן סטנלי האמריקאי דיווח היום על רווח גבוה מהצפוי ברבעון השני הודות לירידה מתונה מהצפוי בהכנסות ממסחר באג"ח.

הרווח הנקי של מורגן סטנלי, אשר מנייתו היתה השנה בעלת הביצועים הטובים ביותר מבין הבנקים הגדולים בוול סטריט, עלה ל-1.94 מיליארד דולר או 94 סנט למניה לעומת 980 מיליון דולר או 41 סנט למניה ברבעון המקביל. בניכוי סעיפים חד פעמיים הסתכם הרווח ב-60 סנט למניה, מעל לתחזיות אנליסטים שצפו כי יסתכם ב-56 סנט למניה.

מורגן סטנלי דיווח על עליה בהכנסותיו ברבעון השני ל-8.52 מיליארד דולר לעומת 8.33 מיליארד דולר ברבעון המקביל. אנליסטים צפו הכנסות נמוכות יותר של 8.19 מיליארד דולר. בנוסף, דיווח הבנק על ירידה של 8% בהכנסות ממסחר באג"ח בהשוואה לירידות חדות יותר שרשמו בנקים אחרים כמוסיטיגרופ וג'יי פי מורגן באותו תחום. מנכ"ל מורגן סטנלי, ג'יימס גורמן, קיצץ משרות ומכר חטיבות בתחום הסחורות בניסיון להגדיל את התשואות על מסחר באג"ח.

ג'יימס גורמן, מנכ"ל מורגן סטנליצילום: רויטרס

במהלך השבוע פירסמו רוב הבנקים הגדולים בוול סטריט את דו"חותיהם. גולדמן סאקס דיווח ביום שלישי על גידול של 9% ברווח הנקי, לסך של 2.04 מיליארד דולר ברבעון השני. הכנסות החברה טיפסו ב-6% והסתכמו ב-9.13 מיליארד דולר. הן שורת הרווח והן שורת ההכנסות עלו על תחזיות האנליסטים. ג'יי.פי מורגן צ'ייס, הבנק הגדול בארה"ב, דיווח באותו יום על ירידה של 7.9% ברווח הנקי ל-5.99 מיליארד דולר. עם זאת, בניכוי סעיפים חד פעמיים מסויימים, עלה הרווח על תחזיות אנליסטים. הכנסות החברה נחלשו ב-2.3% והסתכמו ב-25.6 מיליארד דולר ברבעון השני.

מניית מורגן סטנלי בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker