בית משפט בצרפת קנס בלוגרית אוכל על ביקורת שלילית שהופיעה גבוה מדי בגוגל

הבלוגרית קרוליין דודה נדרשה לפצות ב-1,500 יורו את בעלי המסעדה "איל ג'רדינו" שעליה מתחה ביקורת, וכן לשנות את הכותרת של הביקורת

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

בית משפט בצרפת קנס בלוגרית מבקרת מסעדות על כך שהביקורת השלילית שלה על מסעדה היתה בולטת מדי בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש והזיקה לעסקי המסעדה.

מסעדת איל ג'רדינו בעיירה קאפ פרה הגישה את התביעה בבית משפט בבורדו נגד הבלוגרית קרוליין דודה, אשר את הבלוג שלה, Cultur’elle, קוראים כ-3,000 איש. הפוסט, שכותרתו היתה "איל ג'רדינו: המקום שצריך להתרחק ממנו בקאפ פרה", מתח ביקורת על השירות הגרוע במסעדה והיחס המזלזל של הבעלים בעת שדודה ביקרה בה באוגוסט 2013.

לפי מסמכי בית המשפט, חוות הדעת של דודה הופיעה רביעית בתוצאות החיפוש לפי שם המסעדה, מה שפגע בתדמית של "איל ג'רדינו". בית המשפט הורה לשנות את הכותרת של הביקורת כך שהביטוי "המקום שצריך להתרחק ממנו" לא יבלוט בתוצאות החיפוש. בנוסף, הוא הורה לדודה לשלם פיצויים של 1,500 יורו (2,000 דולר). דודה מחקה את הפוסט מאז.

"ההחלטה יוצרת פשע חדש של 'להיות מדורג גבוה מדי בתוצאות חיפוש' או להיות בעל השפעה גדולה מדי", אמרה דודה ל-BBC. בעלת המסעדה כתבה באתר אינטרנט צרפתי בתגובה כי "יתכן שהיו כמה תקלות בשירות, כפי שקורה לפעמים באמצע אוגוסט, ואני מודה בכך. אבל המאמר הזה גרם לעסק שלי יותר ויותר נזק, למרות שאנחנו עובדים שבעה ימים בשבוע במשך 15 שנה. לא יכולתי לקבל את זה". היא הוסיפה כי "אנשים יכולים למתוח ביקורת, אבל יש דרך לעשות זאת – בכבוד. זה לא היה המקרה כאן". 

צילום: סי-די בנק

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ