יריב של קלינטון דחק אותה מראש רשימת רבי המכר בספר לא ממש מחמיא עליה

ספרו החדש של אדוארד קליין עוסק במתיחות בין הילרי לביל קלינטון ובינם לבין בני הזוג אובמה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

מבין כל הצרות שליוו את יציאת ספרה האחרון – הירידה במכירות, הנסיעות הארוכות לקידום הספר, הראיונות שהובילו לכותרות ביקורתיות על מצבה הפיננסי של משפחתה – זו עשויה להיות המכה הכואבת ביותר: ספרה, "בחירות קשות" ירד מפסגת רשימת רבי המכר, והספר שעקף אותו הוא ספר לא מחמיא שכתב יריב ותיק של קלינטון.

בשבוע שהסתיים ב-5 ביולי ספרו של אדוארד קליין, “Blood Feud: The Clintons vs. the Obamas,” (סכסוך דמים: משפחת קלינטון מול משפחת אובמה), מכר 20,105 עותקים, עליה של 18% לעומת השבוע הקודם, בהשוואה ל-16,646 עותקים שמכר ספרה של קלינטון, ירידה של 36% לעומת השבוע הקודם. ביום חמישי היה “Blood Feud” במקום ה-11 ברשימת רבי המכר של אמזון, בעוד ש"בחירות קשות" היה במקום ה-103. "בחירות קשות" יצא ב-10 ביוני ועדיין מכר עד כה יותר עותקים מ"" Blood Feud שיצא ב-23 ביוני.

הספר של קליין עוסק ביחסים בין בני הזוג קלינטון לבני הזוג אובמה, וכולל כמה סיפורים פיקנטיים במיוחד, כולל אחד על ריב בין הילרי קלינטון לנשיא ברק אובמה שגלש לפסים פיסיים. למרות ביקורת שספג מצד פרשנים ימנים מסוימים, מקווה קליין כי שני כוחות יניעו את מכירות הספר: ציבור הקוראים השמרנים והתיאבון של כלל הקוראים לפרטים אינטימיים על חייהם של בני הזוג קלינטון, גם אם חלק מהסיפורים בספר מוטלים בספק (באחד החלקים בספר של קליין דורש ביל קלינטון שאשתו תעבור מתיחת פנים, וכשהיא מסרבת הוא עובר מתיחת פנים בעצמו).

הספר מתאר דיוקן שייקספירי של כוח, להט ומאבקים בתוך שתי המשפחות ובין שתיהן. באחת הפסקאות אומרת קלינטון: "אני שונאת את האובמה הזה יותר מכל אדם שאי פעם פגשתי, יותר מכל אדם שאי פעם חי". בחלק אחר כינתה מישל אובמה את הילרי כ"הילדביסט" (הכלאה של הילרי ו'חיה רעה'). בחלק אחר מדבר קליין על המתיחות בין בני הזוג אובמה, ומצטט בספר ידיד של ברק אובמה שאומר: "לברק נמאס כל כך מההתנהגות של מישל שהוא ממש מעודד אותה לטוס במטוס נפרד כשהם טסים לחופשה, כך שלא יצטרך לטוס איתה".

הספר ספג ביקורת קשה על כך שהוא אינו אמין, אך קליין אמר ל"ניו יורק טיימס" כי הוא עומד מאחורי דבריו, והשווה את טכניקות הדיווח שלו לאלה של כתב "וושינגטון פוסט" בוב וודוורד, שחשף את פרשת ווטרגייט. "אני לא ממציא את הדברים האלה", אמר. "הציטוטים מגיעים ממקורות שהיו נוכחים כשנאמרו הדברים או ששמעו עליהם מיד לאחר מכן".

ניק מריל, דוברה של קלינטון, חולק עליו. "בואו נחבר את אד קליין למכונת אמת וניתן למחט לדבר", אמר.

צילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ