סוכנויות הידיעות

לארי פייג', מנכ"ל ומייסד שותף של ענקית האינטרנט גוגל, נשאל בדיון שנערך בשבוע שעבר מה לדעתו יכול להיות המענה לקשיים הגוברים עמם מתמודדים אנשים שמחפשים עבודה, בין השאר בשל המגמה של החלפת עובדים בשר ודם ברובוטים.

"אם אתה באמת חושב מהם הדברים שלהם אתה זקוק כדי להיות מאושר - דיור, בטחון, הזדמנויות עבור הילדים שלך, אנתרופולוגים כבר זיהו מה הדברים הללו - אז לא נורא קשה לנו להשיג את הדברים הללו. אז הרעיון לפיו כולם צריכים לעבוד בטירוף כדי לעמוד בהוצאות הוא פשוט לא נכון", אמר פייג' בדיון משותף עם שותפו לייסוד גוגל, סרגיי ברין, בכנס המנכ"לים השנתי של קרן ההון סיכון קושלה ונצ'רס של המשקיע וינוד קושלה.  

"רוב האנשים שאני שואל האם הם היו רוצים להאריך את החופשה בשבוע נוסף, פשוט מסרבים", המשיך פייג'. "רוב האנשים אוהבים לעבוד, אבל הם גם היו רוצים שיהיה להם יותר זמן לבלות עם המשפחה או למצוא עניין בדברים נוספים משלהם. כך שזו יכולה להיות דרך אחת להתמודד עם הבעיה, לו היתה דרך מתואמת פשוט לצמצם את שבוע העבודה. ואז, אם מוסיפים שיעור תעסוקה מעט יותר נמוך, ניתן לבצע את ההתאמות ולאנשים עדיין יהיו משרות".

דבריו של פייג', שהונו האישי מוערך ביותר מ-30 מיליארד דולר ואשר נימנה על 20 האנשים העשירים בתבל, עוררו ביקורת בטענה כי הם מנותקים מאורח החיים שמנהלים מרבית האמריקאים. "נדמה כי פייג' שוכח שאנשים רבים מאוד עדיין צריכים לעבוד 'בטירוף' רק כדי לעמוד בהוצאות על דיור, בטחון והזדמנויות עבור ילדיהם", כתב דינו גרנדוני באתר האפינגטון פוסט. "עבודה 'בטירוף' היא לעיתים קרובות הדרך היחידה בה ניתן להרוויח מספיק כסף כדי לכסות את ההוצאות - וזה אם יש לך מזל", הוסיף.  

עוד ציין גרנדוני כי לא ברור האם במציאות העתידית שצייר פייג' עובדים עדיין ישתכרו את אותו הסכום עבור פחות עבודה, או שכולם יצטרכו לצמצם את ההכנסות שלהם כדי שמספר רב יותר של אנשים יוכלו להמשיך לעבוד.

מחקר של אוניברסיטת אוקספורד שפורסם בשנה שעברה העריך כי 45% מהמשרות בארה"ב ימוחשבו ולא ידרשו עוד עובדים אנושיים בתוך 20 שנה. חברת גוגל תורמת אף היא למעבר המוגבר לעבודה רובוטית, ורכשה בשנה החולפת לפחות שמונה חברות רובוטיקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker