ארגון דאע"ש: "ביטקוין יאפשר לממן מלחמת ג'יהאד עולמית"

בלוג חדש הקשור לארגון "המדינה האיסלאמית של עיראק וסוריה" ממליץ על שימוש בארנק הביטקוין Dark Wallet, כדי לתרום בחשאי למוג'אהדין

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בלוג חדש הקשור לארגון "המדינה האיסלאמית של עיראק וסוריה" (דאעש) העריך כי המטבע הוירטואלי ביטקוין יוכל לסייע ליישום ג'יהאד רחב היקף על ידי העברת מיליוני דולרים ללוחמי הארגון, דיווחה רשת הטלוויזיה הבריטית סקיי ניוז.

בפוסט שכותרתו "ביטקוין וצדקה למאבק אלים", ציין הכותב כי ממשלות המדינות המערביות לא מסוגלות לעקוב אחרי תרומות ביטקוין, והסביר את העקרונות שעומדים מאחורי המטבע הוירטואלי וכיצד להשתמש בו.   

הפוסט התייחס בהרחבה גם לארנק הביטקוין Dark Wallet, אשר נמצא בפיתוח ומקשה על מעקב אחר עסקאות ביטקוין על ידי הצפנה. "זה מאפשר לאחינו המרוחקים לחמוק ממסים ממשלתיים ובה בעת לממן בחשאי את המוג'אהדין ללא סיכונים משפטיים", נכתב בפוסט. "מערכת זו עשויה להחיות את מנהג הסונה לתרום למוג'אהדין. היא פשוטה, קלה להפעלה, ואנו מבקשים מאללה להאיץ את השימוש בה למעננו".

בחודש פברואר השנה הזהירה ממשלת קנדה כי ביטקוין עלול לשמש להלבנת כספים ולמימון פעולות טרור. בה בעת, משרד ההגנה של ארה"ב נמצא בעיצומה של חקירה שנועדה לבדוק האם מטבעות וירטואלית דוגמת ביטקוין עלולים לשמש למימון פעילות טרור.

"השימוש במטבעות וירטואליים צפוי להשפיע על צורתם של איומים פיננסים על ידי הגברת העמימות, קצב ביצוע העסקות, והיעילות הכללית של מתקפות טרור", נכתב במזכר שנשלח על ידי משרד התמיכה הטכנית למאבק בטרור של משרד ההגנה האמריקאי, ואשר פורסם בחודש מאי על ידי "ביטקוין מגזין".

לוחמי "המדינה האסלאמית בעיראק ובסוריה" (דאע"ש)צילום: AFP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker