מה רצה מנכ"ל מריל לינץ' לשעבר להסיר מתוצאות החיפוש בגוגל?

כתבה של BBC מ-2007 על מריל לינץ' הוסרה מתוצאות החיפוש של גוגל באירופה, בעקבות פסיקת "הזכות להישכח"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מאז שהחלה גוגל להסיר תוצאות חיפוש לפי בקשתם של אנשים בעקבות פסיקת בית המשפט של האיחוד האירופי, ניצלו את "הזכות להישכח" כ-50 אלף איש. אחד מהאנשים האלה הוא אולי סטן אוניל, מי שהיה מנכ"ל בנק ההשקעות מריל לינץ'.

כתבה מ-2007 של רוברט פסטון, העורך הכלכלי של BBC ואחד העיתונאים הכלכליים הידועים בבריטניה, הוסרה מתוצאות חיפוש מסוימות באירופה, ובאתר CNBC העריכו כי יתכן שאוניל הוא שגרם להסרתה.

הכתבה, אשר לא היתה ביקורתית מדי כלפי אוניל, קושרת בין הבעיות של מריל לינץ' – אשר באותה תקופה ביצע הימורים גדולים מאוד על אג"ח מגובות משכנתאות, אחד המכשירים הפיננסיים המורכבים שגרמו למשבר – לבין הבנק הבריטי נורתרן רוק. מריל לינץ' נרכש ב-2008 על ידי בנק אוף אמריקה.

בית המשפט העליון באירופה פסק במאי כי גוגל תחויב להסיר מידע רגיש מתוצאות החיפוש שלה לפי בקשה. הדיון בבית המשפט המחיש את המאבק בין תומכי חופש הביטוי ותומכי זכויות הפרט שטוענים כי לאנשים יש "הזכות להישכח", כלומר הזכות לכך שניתן יהיה למחוק את העקבות הדיגיטליות שלהם מהאינטרנט. בעקבות זאת העלתה גוגל טופס אינטרנט שבאמצעותו ניתן להגיש את הבקשות, וקיבלה עשרות אלפי פניות.

מנכ"ל מריל לינץ' ב– 2003 – 2007 , סטן או'נילצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker