סוכנויות הידיעות

אמזון תובעת מנהל לשעבר בחטיבת שירותי הענן שלה אשר עבר לעבוד בחטיבה המקבילה אצל המתחרה גוגל. היא טוענת כי זולטן סבאדי, שעבד כמנהל שותפויות אסטרטגיות בשירות Amazon Web Services שלה (AWS), הפר את הסכם אי התחרותיות שעליו חתם כשהחל לעבוד בחברה.

יותר ויותר חברות הייטק דורשות מעובדיהן לחתום על הסכמי אי תחרותיות בתקווה כי ימנעו מהם לקחת עמם סודות מסחר. אמזון דורשת צו שימנע מסבאדי "לעסוק בכל דבר שתומך באופן ישיר או עקיף" בכל פעילות בעבודתו החדשה, לפי מסמכי התביעה.

אמזון אמרה כי על סבאדי, שעזב את החברה במאי לאחר שש שנים שעבד בה, נאסר לחזר אחר לקוחות קודמים שלו במשך 18 חודשים לאחר עזיבתו. הוא הצטרף במאי לגוגל כראש צוות מערכת ההפצה של החברה.

עורך הדין של סבאדי אמר לאמזון בתגובה כי הוא חתם על הסכם עם גוגל שבו התחייב לא לעשות עסקים עם לקוחות של AWS שהוא זוכר כי היה לו קשר ישיר עמם, או שיש להם מידע חשאי לגביהם, לפי מסמכי בית המשפט ההסכם תקף לשישה חודשים.

אמזון כבר הגישה תביעה דומה ב-2012 נגד דניאל פאוורס, סגן נשיא בחטיבת AWS שעבר אף הוא לגוגל. שופט פסק כי לפאוורס מותר לעבוד בגוגל, אם כי בית המשפט אסר עליו לפנות ללקוחות של אמזון במשך תשעה חודשים. 

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker