האיש העשיר באסיה: "התרחבות הפערים בחברה מדירה שינה מעיני"

הקיטוב והתלות ברווחה הם קוקטייל רעיל שבולם את הצמיחה ומעודד מהומות, אמר לי קאשינג בנאום בפני סטודנטים

לוגו בלומברג
בלומברג

התרחבות פערי ההכנסות בהונג קונג מדירים שינה מעיניו של לי קאשינג, האיש העשיר באסיה, אשר מזהיר כי אם הבעיה הזו לא תטופל, היא עלולה להיהפך למצב הנורמלי החדש.

הממשלה בהונג קונג חייבת להציג מדיניות שתוביל לחלוקה מחדש של העושר, אמר לי בנאום בפני סטודנטים באוניברסיטת שנטו הסינית, ואשר כותרתו היתה "נדודי שינה בהונג קונג". לדבריו, המחסור במשאבי טבע ודעיכת האמון הן שתי בעיות נוספות שמטרידות אותו.

"שאגת הזעם של הקיטוב והעלויות הגבוהות של תלות ברווחה הן קוקטייל רעיל שבולם את הצמיחה ומעודד מהומות", אמר לי בן ה-85. "אמון מאפשר לנו לחיות בהרמוניה, שבלעדיו יותר ויותר אנשים יאבדו את האמונה במערכת, מה שיגרום להם להטיל ספק במה שהוגן וצודק".

לי קאשינג, אשר אימפריית העסקים שלו שולטת בין היתר על האצ'יסון ומפואה, הוא האיש ה-17 בעושרו בעולם עם הון של 32.5 מיליארד דולר, לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. אוניברסיטת שנטו, שהוקמה על ידו ב-1981, היא האוניברסיטה הציבורית היחידה בסין שבמימון פרטי. הקרן של לי תרמה 6 מיליארד דולר הונג קונגי (774 מיליון דולר) לאוניברסיטה.

לי קאשינגצילום: בלומברג

דבריו של לי הגיעו על רקע דיון בנוגע לשיטת הבחירה במנהיג הבא של הונג קונג. יותר מ-750 אלף איש הצביעו במשאל הלא רשמי שנערך בעיר בשבוע שעבר. מארגני המשאל, תנועת Occupy Central, דורשים כי יורשה להונג קונג לבחור בעצמה את המנהיג. הממשל הסיני בבייג'ין, האחראי על הבחירות בהונג קונג, קבע כי הבחירות הבאות יתקיימו ב-2017. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום