סוכנויות הידיעות

נייר מכתבים שעליו שרבט בוב דילן את מילות "כמו אבן מתגלגלת" (Like a Rolling Stone) - אחד משיריו המפורסמים ביותר של הזמר האגדי - נמכר במכירה פומבית בניו יורק במחיר שיא של יותר משני מיליון דולר. זהות הקונה לא נמסרה.

כתב היד של השיר, שיצא בשנת 1965, הועמד למכירה אתמול בבית המכירות הפומביות סותביס, והמחיר של 2.05 מיליון דולר ששולם עבורו ניפץ את השיא הקודם בו נמכר כתב יד של מוסיקאי רוק - 1.2 מיליון דולר ששולמו עבור הדפים שעליהם כתב ג'ון לנון את מילות שירי האלבום "תזמורת מועדון הלבבות הבודדים של סרג'נט פפר" של להקת הביטלס, שיצא בשנת 1967. לקראת המכירה הפומבית הוערך כי כתב היד של דילן יימכר תמורת סכום שבין מיליון לשני מיליון דולר.

כתב היד של מילות שירו של דילן, שנכתב בעיפרון על ארבעה דפים של נייר מכתבים של בית מלון, היה בין הפריטים הבולטים במכירה פומבית שהתקיימה בסותביס ביום שלישי תחת הכותרת "היסטוריה של רוקנ'רול: מפרסלי ועד לפאנק".

מילות השיר "Like a Rolling Stone" המוצעות למכירה בסותבי'סצילום: רויטרס

הסכום הגבוהה ששולם עבור טיוטת "כמו אבן מתגלגלת" משקף לדברי פרשנים את השינוי שהתחולל בתחום הרוק'נ'רול בעשרות השנים האחרונות, במהלכו הפך מזרם מוסיקלי חתרני לאחד מבסיסי ההכנסות הגדולים של תעשיית המוסיקה. פרשן אתר חדשות הפיננסים מרקטווץ', ג'ון פרידמן, ציין בסרקסטיות כי כעת רק נותר לראות בכמה הכסף יימכר כתב היד של שירו של דילן "It's Alright, Ma (I'm Only bleeding)", בו מופיעה השורה "כסף אינו מדבר, הוא מקלל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום