לוגו רויטרס
רויטרס

דוב צ'רני, מנכ"ל חברת האופנה אמריקן אפרל שהודח מתפקיד היו"ר השבוע, הפר את מדיניות החברה בשורה של מעשים – מניצול לרעה של כספי החברה והשפלה של עובדת לשעבר – כך עולה מחקירה פנימית שערכה החברה, אמר לרויטרס מקור מקורב לעניין.

צ'רני בן ה-45 הודח על ידי הדירקטוריון מתפקיד היו"ר ביום רביעי, בגין מעשים לא ראויים שעשה. הוא הושעה גם מתפקידי הנשיא והמנכ"ל של החברה. החקירה הפנימית של החברה מצאה כי צ'רני השתמש בכספי החברה כדי להזמין טיסות עבור הוריו, אמר המקור. הוא גם סיפק דירות על חשבון החברה לחבריו ולן בהן בעצמו.

בנוסף מצאה החקירה כי צ'רני ידע על בלוג שפתח עובד לשעבר בחברה ובו הוצגו תמונות עירום של עובדת לשעבר, איירין מורלס, אשר הגישה נגדו תלונה, לדברי המקור. מקורב לצ'רני אמר כי הוא סבר שכל שימוש בתמונות העובדת לשעבר נעשה רק כדי לצאת נגד ההאשמות שלה וכי אסטרטגיה זו אושרה גם על ידי בכירים אחרים בחברה. לדבריו, צ'רני טען כי השימוש בדירות לא היה ניצול אלא לשימוש עסקי. הוא גם טוען כי אביו מקבל משכורת מאמריקן אפרל ואמו, אף שאינה עובדת של החברה, תורמת לה בנושאי קמעונות ועיצוב.

דוב צ'רניצילום: בלומברג

דובר מטעם אמריקן אפרל סירב להגיב. נציג מטעם ג'ונס דיי, פירמת עורכי הדין שערכה את החקירה, לא היה זמין לבקשת תגובה של רויטרס.

אמריקן אפרל, שמוערכת בשווי של 120 מיליון דולר, סבלה בשנים האחרונות מירידה במכירות ומעול חובות כבד. צ'רני עצמו התמודד עם שורה של תלונות על הטרדה מינית. בתביעה שהגישה נגדו טענה מורלס כי החזיק בה כשפחה במשך שמונה חודשים בדירה במנהטן ואילץ אותה בתקופה זו לבצע אקטים מיניים. עורך הדין של החברה טען כי מורלס עקבה אחרי צ'רני וניסתה למוטט את החברה. ב-2012 הוחלט על הליך בוררות, אך לא ידוע מה עלה בגורלו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker