פייסבוק משיקה אפליקציה שתנסה להתחרות בסנאפצ'ט – שוב

סלינגשוט תאפשר למשתמשים לשתף תמונות שייעלמו אחרי זמן שהוגדר מראש, אך המקבל לא יוכל לצפות בהן אלא אם הוא גם ישתף תמונה

ישראל פישר
ישראל פישר

הרשת החברתית הגדולה בעולם השיקה אתמול אפליקציה חדשה שנועדה לעזור לפייסבוק להתמודד עם הפופולריות הגואה של אפליקציית ההודעות הנעלמות סנאפצ'ט. האפליקציה החדשה של פייסבוק, סלינגשוט (Slingshot) מאפשרת, בדומה לסנאפצ'ט, לשתף תמונות וסרטוני וידאו שנמחקים אחרי זמן מוגדר.

בבלוג של מפתחי סלינגשוט נכתב כי "נהנו להשתמש בסנאפצ'ט כדי לשלוח זה לזה הודעות זמניות ואנחנו מצפים שיהיה עוד מגוון של אפליקציות שישתמש בדרך השיתוף הזו. באמצעות סלינגשוט, ראינו הזדמנות ליצור משהו חדש ושונה: מרחב שבו אתה יכול לשתף רגעים יומיומיים עם הרבה אנשים בבת אחת", הוסיפו מפתחי האפליקציה בניסיון להסביר את ההבדל בינם לבין סנאפצ'ט.

עוד חידוש של האפליקציה הוא שהצד המקבל של ההודעה לא יוכל לצפות בה עד שהוא ישתף גם משהו – או שיבחר למחוק את ההודעה.

אפליקציית סלינגשוט של פייסבוקצילום: אי–פי

ייתכן שהמוטיבציה של פייסבוק לפתח אפליקציה שתתחרה בסנאפצ'ט נובעת מכך שמייסדי החברה דחו בנובמבר הצעת רכש ענקית לרכישת החברה על ידי פייסבוק תמורת כ-3 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, מייסדי סנאפצ'ט, אוון ספיגל ובובי מרפי, סברו שהסכום שהציעה פייסבוק לא היה גבוה מספיק וכי שווי החברה יצמח בעתיד. ב-2012 השיקה פייסבוק שירות הודעות נעלמות שנקרא Poke, אך השירות לא הצליח ונעלם באחרונה מחנויות האפליקציות.

ואולם נראה כי רוב ענקיות הטכנולוגיה כבר רכשו לעצמן אפליקציות המספקות שירותי הודעות – תחום שצומח במהירות בשנים האחרונות. במאי הודיעה יאהו כי תרכוש את שירות ההודעות בלינק, שמאפשר להעלים הודעות אחרי זמן שנקבע מראש על ידי המשתמש. אפליקציית קקאו טוק הדרום קוריאנית הודיעה מאוחר יותר באותו חודש כי היא מתמזגת עם פורטל האינטרנט דאום – במהלך שהיקפו מגיע ל-3.3 מיליארד דולר.

מוקדם יותר החודש הודיעה פייסבוק על מיניו של דיוויד מרכוס, שעמד בראש חטיבת פייפאל של איביי, לתפקיד סגן נשיא פייסבוק לענייני שירותי הודעות. במסגרת תפקידו ירכז מרכוס את כל שירותי ההודעות שמאפשרת פייסבוק, מלבד ווטסאפ. על רקע עברו המקצועי של מרכוס, נפוצו שמועות ברשת כי פייסבוק עשויה להציע שירותי תשלום באמצעות האפליקציות שלה.

אבל המהלך האחרון של פייסבוק מטיל גם צל כבד בנוגע לתפקידה של ווטסאפ בתוך הרשת החברתית הגדולה בעולם. בפברואר הודיעה פייסבוק כי היא רוכשת את ווטסאפ תמורת 19 מיליארד דולר – סכום שהדהים את תעשיית הטכנולוגיה העולמית. ואולם פייסבוק מתמקדת באחרונה באפליקציות שעשויות להתחרות בווטסאפ.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ