מה קורה כשאתם משתמשים בווייז יותר מ-2 שניות בזמן נהיגה?

בארה"ב מעוניינים להילחם בתופעה שבה נהגים מקלידים כתובת בזמן נהיגה ורוצים להגביל את השימוש באפליקציה ל-2 שניות בלבד בזמן נהיגה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שימוש באפליקציות הניווט בנהיגה יכול להיות שימושי להפליא, אך גם מסוכן להחריד. כעת מעוניינים בממשל האמריקאי לפקח על האפליקציות האלה, הכוללות בין היתר את ווייז ואת תוכנות הניווט המותקנות במערכת המולטימדיה במכוניות כדי להפחית את הסיכון לנהגים.

במסגרת חוק התחבורה שמקדם ממשלו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, המינהל האמריקאי לבטיחות בדרכים (NHTSA) יוכל להטיל מגבלות על האפליקציות כדי שיפחיתו את הסיכון שבשימוש בהן בזמן נהיגה – בדומה לאופן שבו מפקח המינהל על בטיחות המכוניות, דיווח "ניו יורק טיימס". בנוסף, החוק החדש יסדיר את החוקיות שבשימוש בשירותי ניווט בזמן נהיגה, תחום שאינו ברור בארה"ב, כמו האיסור על שיחות טלפון או משלוח הודעות טקסט. חברות הטכנולוגיה מצדן טוענות כי החוק לא פרקטי וכי יהיה כמעט בלתי אפשרי לאכוף אותו.

בשנה שעברה פירסם משרד התחבורה האמריקאי הנחיות לא מחייבות עבור יצרניות הרכב, שלפיהן כל ממשק עם מערכת הניווט במכונית לא צריך להימשך יותר מ-2 שניות. יצרניות הרכב מצדן אמרו כי הן קיימו את ההנחיות. ואולם ליצרניות אין שליטה על האפליקציות שמותקנות בסמארטפונים, ולכן משרד התחבורה מעוניין להפוך את הנחיות האלה לחוק מחייב. כלומר, מפתחות אפליקציות הניווט יהיו חייבות להתאימן לחוק החדש ולא לאפשר שימוש בהן בזמן נהיגה באופן שיסיח את דעת הנהג במשך זמן רב.

ניווט באפליקציית ווייזצילום: רויטרס

ההנחיות האלה יכולות לפגוע במיוחד בווייז, שהשימוש בה מתבסס על חוכמת ההמונים ועל דיווח בזמן אמת על הפרעות בדרך, משטרה ופקקי תנועה בתמורה לניקוד – מה שנעשה לעתים בזמן נהיגה. בחברה מזהירים אמנם בתנאי השימוש כי עדכון מצב התנועה בזמן נהיגה אסור ואפילו הקלדת כתובת לניווט בזמן נסיעה דורשת הצהרה כי המשתמש אינו הנהג, אך משתמשים רבים עושים זאת בכל מקרה. בווייז לא נענו לבקשת "ניו יורק טיימס" לתגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker